naglowek.jpg
 
Aktualności
Zespó Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w programie MON
14-05-2019

Klasy wojskowe z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli zakwalifikowane przez MON do programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe.” Z satysfakcją informujemy, iż od 1 września 2019 r. uczniowie klasy wojskowej zostaną objęci programem Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Jego celem jest ujednolicenie szkolenia wojskowego, kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych oraz przygotowanie uczniów do służby wojskowej.

 

W procesie kwalifikacji do programu, Biuro ds. Proobronnych MON punktowało m.in. dokumentację potwierdzającą dotychczasowe osiągnięcia szkół w zakresie szkolenia wojskowego uczniów, czas prowadzenia szkolenia wojskowego, jego zakres i jakość, zgodność z procesem szkolenia żołnierzy SZ RP, współpracę z podmiotami wojskowymi, przestrzeganie zasad współpracy z resortem obrony narodowej i przepisów mundurowych, posiadaną przez szkołę bazę szkoleniową oraz wyposażenie do szkolenia wojskowego, a także kompetencje i doświadczenie nauczycieli przedmiotów wojskowych.

 

Zespół Szkół (III LO) w Zduńskiej Woli otrzyma od MON wsparcie w postaci: instruktorów wojskowych prowadzących zajęcia, dostępu do obiektów i sprzętu wojskowego (Wojskowe Dni Szkoleniowe raz w miesiącu, pięciodniowy obóz szkoleniowy po drugim półroczu nauki) oraz wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej na zakup sprzętu i wyposażenia indywidualnego, niezbędnego do realizacji programu Edukacja Wojskowa.

 

Absolwenci placówek biorących udział w programie będą mogli po zakończeniu nauki odbyć kilkutygodniowe szkolenie wojskowe, zakończone przysięgą oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na ułatwienia w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.


informacja: Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli
źródło: www.bdsp.wp.mil.pl

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg