Raport o stanie powiatu
14-05-2019

Zarząd powiatu co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego.

Rada powiatu rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielenia zarządowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę.

Debata nad Raportem o stanie powiatu zduńskowolskiego

Głos mieszkańców w debacie nad raportem

W debacie nad raportem o stanie powiatu mieszkańcy Powiatu Zduńskowolskiego mogą zabierać głos.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem o stanie powiatu składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie za pośrednictwem urzędu Starostwa Powiatowego (sekretariat), poparte podpisami co najmniej 150 mieszkańców Powiatu Zduńskowolskiego.

Wzór zgłoszenia do zabrania głosu w debacie nad raportem o stanie powiatu zduńskowolskiego w załączeniu.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu. Raport o stanie Powiatu Zduńskowolskiego za 2018 r. zostanie przedstawiony na sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego w dniu 30 maja 2019 r. W konsekwencji, zgłoszenia winny zostać złożone najpóźniej w dniu 29 maja 2019 r.

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia.

Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.