III Niebieski Piknik. Zapraszamy!
04-07-2019
Załączniki:

Przed nami 3. Niebieski Piknik pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli" organizowany z okazji 100-lecia Policji. Zapraszamy 21 lipca.

Na wydarzenie zaprasza Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

Przygotowany przez zduńskowolskich policjantów i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli „Niebieski Piknik" odbędzie się 21 lipca w godzinach 13:00 - 17:00 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli.

Organizatorzy dla uczestników przygotowali szereg atrakcji.  Najmłodsi swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa będą mogli sprawdzić w miasteczku ruchu drogowego oraz w konkursach i zabawach. Dla nich też organizatorzy przygotowali loterię z nagrodami.

Dodatkowo odbędzie się „Niebieski Bieg" dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Policjanci wspólnie ze zduńskowolskimi strażakami będą uczyć udzielania pierwszej pomocy, a w symulatorach dachowania i zderzeniowym będzie można doświadczyć, jak zachowuje się pojazd, kierowca oraz pasażer w chwili wypadku drogowego. Za pomocą alkogogli i narkogogli będzie można również sprawdzić, jak na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkohol i środki odurzające.

Policjanci zaprezentują swoje służbowe wyposażenie, radiowozy, motocykle oraz zademonstrują elementy tresury psów służbowych. Nowością w tym roku będą również policyjne konie służbowe. Dla odwiedzających nie zabraknie informacji o policyjnych przedsięwzięciach, sposobów pomocy osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej oraz procedur podjęcia służby w policji. Dodatkowo żołnierze z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentują sprzęt i wyposażenie lotników oraz opowiedzą o swojej pracy.

szczegóły w regulaminie i na plakacie