13. sesja VI kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego
31-10-2019

Zakończyła się 13. sesja VI kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Posiedzenie odbyło się 30 października w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli przy ul. Dolnej 41.

Radni Powiatu Zduńskowolskiego podjęli  uchwały dotyczące:

- usuwania pojazdów z dróg na terenie Powiatu Zduńskowolskiego na koszt właściciela i przechowywanie tych pojazdów na wyznaczonym parkingu strzeżonym w 2020 roku.

- wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości Powiatu Zduńskowolskiego położonej przy ulicy Spacerowej w Zduńskiej Woli.

- udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Łaskiemu na dofinansowanie zadania pn: „Miejski Obszar Funkcjonalny Zduńska Wola-Karsznice – budowa łącznika z drogą ekspresową S8 na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego – FK. 21/19.

- zmian UCHWAŁY NR III/21/18 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2019–2040 - FK.22/19.

- zmian UCHWAŁY NR III/22/18 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2019 – FK.23/19.

Radni przyjęli też informację:

- o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Zduńskowolskiego za rok szkolny 2018/2019;

- przewodniczącego Rady Powiatu Zduńskowolskiego dotyczącą analizy oświadczeń majątkowych Radnych Powiatu;

- dotyczącą analizy oświadczeń majątkowych członków zarządu powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, osób wydających decyzje administracyjne w imieniu Starosty oraz osób zarządzających i członków organów zarządzających powiatowymi osobami prawnymi.