Konferencja. Wszystko o łączniku z S8
27-11-2019

Na temat niedawno oddanego do użytku łącznika między trasą S8, a drogą krajową 482 mówiono w Karsznicach na konferencji podsumowującej budowę. W spotkaniu, podczas którego przypomniano działania, jakie doprowadziły do powstania łącznika, uczestniczyli przedstawiciele partnerów inwestycji, w której liderem był Powiat Zduńskowolski oraz wiele osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia.

Starosta Hanna Iwaniuk wręczyła symboliczne podziękowania samorządom i instytucjom zaangażowanym w jego realizację - przedstawicielom Powiatu Łaskiego, Miasta Zduńska Wola, Gminy Zduńska Wola, Gminy Sędziejowice, Województwa Łódzkiego, firmy Włodan oraz inspektora nadzoru.

Sylwia Kazimierczak, koordynatorka projektu budowy łącznika ze strony Powiatu Zduńskowolskiego przybliżyła przebieg poszczególnych etapów budowy drogi. Wizualizację Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola–Karsznice zaprezentował Wojciech Rychlik, Wicestarosta Zduńskowolski. Głos zabierali również partnerzy projektu i goście.

Uczestnicy spotkania zobaczyli dwa filmy promocyjne - o budowy łącznika z drogą ekspresową S8 oraz dotyczący Karsznic. Młodzież z klasy kolejowej z Zespołu Szkół w Karsznicach mówiła o swoich szkolnych stażach zagranicznych.

Uczestnicy konferencji nie tylko o nowo wybudowanej drodze słuchali ale również wspólnie nią przejechali.

Na temat oddania łącznika do użytku piszemy: http://powiatzdunskowolski.pl/aktualnosc-2752-lacznik_miedzy_trasa_s8_a_droga_482.html

Projekt pn. Miejski Obszar Funkcjonalny Zduńska Wola - Karsznice budowa łącznika z drogą ekspresową S8 na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Reginalnego Program Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.