naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy. „Zabawy słowem”
20-01-2020

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli realizuje dla swoich uczestników feryjny program „Bezkonfliktowa komunikacja”. Za nimi już zabawy integracyjne oraz turniej gier planszowych.

 

Informacja Hufca Pracy 5-15

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli, wraz z pracownikami MCK w Zduńskiej Woli i MCIZ w Sieradzu zorganizował dla uczestników feryjnego programu „Bezkonfliktowa komunikacja” zabawy integracyjne oraz turniej gier planszowych.

Gry planszowe nie tylko wspomagają rozwój intelektualny, rozwijają spostrzegawczość, pamięć, orientację przestrzenną, logiczne myślenie, ale przede wszystkim uczą zasad komunikacji międzyludzkich, zasad społecznych, wygrywania, ale też i bardzo trudnej sztuki przegrywania.

W trakcie gier „Tik Tak Boom”, oraz „Mistrz słowa” uczestnicy rozwijali swój zasób słownictwa, utrwalali zasady prawidłowej pisowni, trenowali cierpliwość i refleks. 

Amatorzy „zręcznościówek” wykazywali się zdolnościami manualnymi w trakcie gry „Yenga” oraz „Walka o stołki”, miłośnicy gier logicznych i strategicznych ćwiczyli koncentrację, pamięć, uwagę, cierpliwość podczas gry w szachy, oraz w „Rumika”.

Celem zorganizowanego turnieju było wykształcenie w młodzieży szacunku do drugiego zawodnika, umiejętności panowania nad swoimi emocjami podczas gier i zabaw z elementami współzawodnictwa, kształtowanie twórczej aktywności młodzieży, myślenia przyczynowo - skutkowego oraz umiejętności rozwiązywania problemów.  

Tekst: Joanna Siemińska, zdjęcia:  Barbara Nowak

 

 

Młodzież podczas zabaw integracyjnych

 

„Walka o stołki”                 

Trenowanie logicznego myślenia podczas gry „Rumik”.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg