naglowek.jpg
 
Aktualności
Solidarnie kupują respiratory dla szpitala
30-04-2020

Gminy powiatu zduńskowolskiego wesprą zakupy respiratorów. Szpital w Zduńskiej Woli przygotowuje się do hospitalizacji chorych na COVID-19.


Zduńskowolski szpital nie prowadzi oddziału zakaźnego, a chorych z powiatu kierowano dotychczas do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu. Wobec wzrostu liczby zachorowań może się jednak okazać konieczne leczenie takich pacjentów również w Zduńskiej Woli.


Wojewoda Łódzki zobowiązał zarząd naszego szpitala do zorganizowania na oddziale chorób wewnętrznych trzyłóżkowej sali dla pacjentów z SARS – wyjaśnia Hanna Iwaniuk, starosta zduńskowolska. – Standardy wymagają wyposażenia jej w dwa respiratory, zdolne podtrzymywać funkcje oddechowe pacjentów. Nie otrzymaliśmy na tę inwestycję żadnego wsparcia rządowego – dodaje Iwaniuk.

 

Deklarację pomocy złożyli jednak włodarze lokalnych samorządów.

Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie naszych mieszkańców i chcemy, by w ten trudny czas mieli pełne poczucie bezpieczeństwa – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Zduńskowolski szpital jest najbliższej naszych miast i gmin, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili i jednogłośnie zdecydowaliśmy się zaproponować naszym radnym udzielenie pomocy finansowej na zakup dwóch respiratorów – wyjaśnia. Radni Szadku oraz gmin Zduńska Wola i Zapolice uchwały w tej sprawie będą głosować dziś. Decyzja w Radzie Miasta Zduńska Wola zapadnie na kolejnej sesji, już po majówce.


  

Samorządy zdecydowały się udzielić wsparcia finansowego proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Największy wkład wniesie więc miasto Zduńska Wola – będzie to nieco ponad 74 tys. zł. – Przeznaczamy je ze środków pochodzących z rozliczenia budżetu za 2019 r. – wyjaśnia prezydent Pokora. Gmina Zduńsko Wolska wyda niemal 23 tys. zł, Szadek – 13,5 tys. zł, a Zapolice – 9,7 tys. zł.


To kolejny wyraz wielkiej lokalnej solidarności między miastami i gminami naszego powiatu. Mówimy jednym głosem dla dobra naszych mieszkańców – wyjaśniają  Artur Ławniczak, burmistrz Szadku, Henryk Staniucha, wójt gminy Zduńska Wola, Witold Oleszczyk, wójt gminy Zapolice i Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.


Hanna Iwaniuk, starosta zduńskowolska, uważa, że zduńskowolscy samorządowcy w trudnych czasach zdają niezwykle ważny egzamin. – Wspólnie zorganizowaliśmy mobilny punkt testów COVID-19, wspólnie prowadzimy punkty kwarantanny zbiorowej, a teraz wspólnie stworzymy salę dla chorych na SARS w szpitalu. Nasi samorządowcy zdają egzamin z solidarności. Bardzo im za to dziękuję! – dodaje.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg