Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców. PUP przypomina
13-05-2020
Załączniki:

Przedsiębiorcy! Przypominamy o możliwościach skorzystania z pomocy w ramach tarczy antykryzysowej, jaką oferuje Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli.

Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców - ZŁÓŻ WNIOSEK ELEKTRONICZNIE za pośrednictwem portalu praca.gov.pl

Zachęcamy do korzystania z wniosku elektronicznego, ułatwia to złożenie prawidłowego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami.

Zalety:
złożenie wniosku trwa kilka minut
nie trzeba wychodzić z domu
można go wypełnić i przesłać poza godzinami pracy urzędu
większe prawdopodobieństwo, że wniosek będzie wypełniony kompletnie (system weryfikuje czy wnioskodawca podał wszystkie wymagane dane)
łącznie z wnioskiem wypełniane są wszystkie wymagane załączniki
profil zaufany można wykorzystać do załatwienia innych spraw urzędowych
czas realizacji wniosku w tej formie jest szybszy

WNIOSEK ELEKTRONICZNY - KOMPLET DOKUMENTÓW:

- wniosek o udzielenie pożyczki  wraz plikiem umowy, jak również formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 wypełniony za pośrednictwem portalu praca.gov.pl (podpisany profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym)

• formularz COVID 19 oraz plik umowy jest częścią wniosku elektronicznego
    i OBECNIE NIE TRZEBA GO DODATKOWO ZAŁĄCZAĆ

w przypadku działania przez pełnomocnika należy do wniosku dołączyć plik z kopią stosownego pełnomocnictwa

W jaki sposób można ubiegać się o wsparcie w ZUS?

Aby otrzymać wsparcie realizowane przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej, trzeba złożyć odpowiedni wniosek.

Wszystkie te wnioski są dostępne online - na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz na stronie www.zus.pl

Wnioski można złożyć:

• drogą elektroniczną przez PUE ZUS,
  • za pośrednictwem poczty,
  • osobiście w placówce ZUS – do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa" (bez kontaktu z pracownikiem ZUS).
SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU.

KONTAKT DO PUP ZDUŃSKA WOLA