Pożyczka w ramach tarczy antykryzysowej. Warunki umorzenia
14-05-2020

Przedsiębiorcy! Korzystacie z pożyczki w ramach tarczy antykryzysowej? Poznajcie warunki jej umorzenia.

Powiatowu Urząd Pracy w Zduńskiej Woli informuje, że w  przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorcy, środki są przekazane na wskazane we wniosku konto bankowe.

Wnioskodawca zobowiązany jest do podania numeru konta bankowego, którym posługuje się w zakresie wykonywanej działalności gospodarczej (prosimy o dokładne sprawdzanie podawanych numerów, jak również przypominamy, że nie ma możliwości wypłaty środków w innej formie i na konto nienależące do wnioskodawcy).

Po przekazaniu środków na konto, Wnioskodawca w zależności od formy złożenia wniosku otrzyma pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem portalu praca.gov.pl egzemplarz umowy o udzielenie pożyczki podpisany przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Drugi egzemplarz pozostaje w dyspozycji Urzędu.

Informujemy, że WARUNKIEM UMORZENIA POŻYCZKI jest złożenie wniosku, który jest załącznikiem nr 2 do umowy.

Warunki umorzenia pożyczki:

1. Pożyczka podlega umorzeniu pod warunkiem, że Pożyczkobiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia, będzie prowadził działalność gospodarczą.
  2. Jeżeli Pożyczkobiorca spełnia warunek, o którym mowa w ust. 1składa do Urzędu Pracy wniosek o umorzenie pożyczki w terminie 14 dni od dnia spełnienia tego warunku.
  3. We wniosku o umorzenie pożyczki Pożyczkobiorca składa oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Oświadczenie składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Wniosek o umorzenie można  pobrać ze strony internetowej praca.gov.pl – tarcza antykryzysowa – wniosek dołączony do  umowy o pożyczkę.

W przypadku Wnioskodawców, którzy otrzymali wsparcie na etapie kiedy wymogiem do umorzenia było utrzymanie stanu zatrudnienia na dzień 29.02.2020 r., tutejszy Urząd w późniejszym terminie prześle stosowne aneksy do umów, które zawierać będą nowe warunki umorzenia (jak wyżej).

Umowy zawierane są w pierwszej kolejności z przedsiębiorcami, których wnioski są kompletne i spełniają wymagania formalne.

Z mikroprzedsiębiorcami, których wnioski są niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione pracownicy Urzędu podejmują kontakt telefoniczny lub mailowy.

Bez tytułu.png
polair.jpg