PUP. Staże i prace interwencyjne
16-06-2020

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli informuje o możliwości składania wniosków o zorganizowanie stażu i pracy interwencyjnej. Wnioski będą przyjmowane do wyczerpania limitu środków przeznaczonych na ten cel.

Szczegółowa informacja PUP poniżej:

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli informuje o możliwości składania wniosków o zorganizowanie stażu i pracy interwencyjnej w ramach projektu „Aktywizacja osób po 29. roku życia pozostających bez pracy w powiecie zduńskowolskim (V)" Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego 2014 – 2020.

Projekt skierowany jest dla osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia, które należą do jednej z poniżej wymienionych kategorii:

• osoby o niskich kwalifikacjach (z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym, zasadniczym zawodowym, średnim zawodowym i ogólnym),

• osoby długotrwale bezrobotne (pozostające bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy, dotyczy również okresu przed rejestracją w PUP),

• osoby powyżej 50. roku życia,

• osoby niepełnosprawne,

• kobiety.

Organizator stażu jest zobowiązany do zatrudnienia osoby bezrobotnej bezpośrednio po odbytym stażu na podstawie umowy o pracę na okres min. 3 pełnych miesięcy w wymiarze co najmniej 1/2 etatu.

Wnioski z logiem „Promuje Łódzkie" można pobierać ze strony internetowej: www.zdunskawola.praca.gov.pl

Informacje:

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli