naglowek.jpg
 
Aktualności
Mobilny punkt pobierania wymazów-zmiana adresu
21-10-2020

Funkcjonujący w Zduńskiej Woli mobilny punkt pobierania wymazów tzw. drive thru, od pacjentów u których jest podejrzenie zakażenia koronawirusem, a także tych, którzy udają się do sanatorium, prowadzony przez Wojewódzką  Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi, zmienił lokalizację i został przeniesiony z ul. Spacerowej na ul. Długą 4, na teren należący do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – punkt znajduje się od strony ul. Lipowej.

 

Badania wykonywane są wyłącznie na zlecenie lekarza pierwszego kontaktu oraz placówki, do której kuracjusz się udaje. Co ważne, badanie jest bezpłatne.

Po dotarciu do punktu COVID-DRIVE pacjent podchodzi do specjalnego kontenera. Następnie okazuje personelowi medycznemu dowód tożsamości i skierowanie. Jeśli pacjent dojechał samochodem, nie musi z niego wysiadać. Personel dokona pobrania materiału do badań przez okno pojazdu.

 

Osoby udające się na badanie, proszone są by nie jeść i nie pić minimum na 2 godziny przed pobraniem wymazu. W kolejce obowiązują zasady reżimu sanitarnego tj. odległość pomiędzy osobami to minimum 2 metry, a także obowiązkowe są maseczki.

 

Obsługa punktu w Zduńskiej Woli jest dostępna 6 dni w tygodniu w godzinach od 13.00 do 17.00 oprócz czwartku, ponieważ w czwartek punkt funkcjonuje w godzinach od 08.00 do 12.00. Dane kontaktowe do punktu drive thru: telefon: 516569924, e-mail: pm4@wsrm.lodz.pl.”

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg