naglowek.jpg
 
Aktualności
Spotkanie noworoczne przedsiębiorców, samorządowców, ludzi kultury, nauki i sztuki.
19-01-2015
Galerie:

 

 

 

 

W piątek 16 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne, które dało możliwość podziękowania za wsparcie powiatu zduńskowolskiego wręczając STATUETKĘ PRZYJACIELA POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO. Podziękowanie to jest za wkład wniesiony w rozwój i promocję naszego powiatu.


 

Statuetkę ,,Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego” otrzymał

pan Andrzej Biernat

Minister Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

 

Pan Andrzej Biernat urodził się 11 sierpnia 1960 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiki w Częstochowie oraz studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku zarządzanie sportem.

Tuż po studiach, przez 8 lat, pracował jako nauczyciel. Później prowadził własną działalność gospodarczą – biuro podróży i firmę wydawniczą. W 1996 został dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Za zarządzanie tą placówką został laureatem dorocznej nagrody „Wielki Bilet”.

Był również prezesem KKS Włókniarz. Od 2005 poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zastępca przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Turystyki i Sportu. Wcześniej przewodniczący stałej podkomisji ds. przygotowań Polski do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej "UEFA EURO 2012". Przewodniczący podkomisji ds. przygotowań Polski do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 i Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej w 2016.

27 listopada 2013 przez prezydenta Bronisława Komorowskiego został powołany na urząd ministra sportu i turystyki. 22 września 2014 objął to samo stanowisko w rządzie Ewy Kopacz.

Prawdziwy miłośnik sportu, który nie zamyka się tylko na piłkę nożną. Interesuje się też jazdą na nartach i pływaniem.

Dzięki Panu Ministrowi powiat uzyskał wsparcie finansowe z Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych na zadanie Modernizacja boisk piłki nożnej oraz przebudowa budynku zaplecza Powiatowego Międzyszkolengo Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli w kwocie 276 800 zł.

 

Statuetkę ,,Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego” otrzymał

pan Tomasz Łysek

 Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

 

Pan Tomasz Łysek jest absolwentem kierunku Ochrona środowiska ze specjalnością w zakresie planowania i zarządzania środowiskiem na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych w zakresie ochrony środowiska na Politechnice Łódzkiej. W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi obecny od 2000 roku.

W marcu 2011 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, z ramienia którego uczestniczy w pracach Regionalnej Rady Ochrony Przyrody, powoływanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi. Ze względu na swoje doświadczenie we wrześniu 2013 r. stał się członkiem Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, która jest mianowana przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

Dzięki wsparciu udzielonemu Powiatowi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zrealizowaliśmy takie zadania jak:

  1. Termomodernizacja schroniska młodzieżowego i budynku administracyjno – socjalnego Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli. Kwota dofinansowania to 1 255 704 zł.
  2. Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz sprzętu techniki specjalnej, medycznego, kwaterunkowego, gospodarczego i transportowego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Kwota dofinansowania 359 424 zł.
  3. Program Zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Zduńskowolskiego – etap I Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół, Bursy Szkolnej i Szkolengo Schroniska Młodzieżowego nr 2, oraz budynku przy ul. Getta Żydowskiego 4. Dofinansowanie w kwocie 1 173 146 zł.

 

 

Statuetkę ,,Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego” otrzymała

pani Aleksandra Okrasa-Wachowska

ARTYSTKA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO

 

Pani Aleksandra zaczynała swoją zduńskowolską edukację w Szkole Podstawowej Nr 4, następnie w Szkole Podstawowej Nr 6, by ukończyć II Liceum Ogólnokształcące w klasie prof. Ślepaka. Jednocześnie uczęszczała przez 10 lat do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia najpierw w klasie fortepianu, a później gitary. To tu pod opiekuńczym okiem Pana Dyrektora Jana Bizonia uzyskała gruntowne muzyczne wykształcenie i poznała wielu wspaniałych pedagogów, wśród których szczególne miejsce zajmuje Pani Elżbieta Antoniak. Nie sposób nie wspomnieć także Pani Haliny Hesse, Arkadiusza Bogusa oraz (Świętej Pamieci) Profesor Wandy Szczawińskiej-Kałużnej z którymi wiążą się pierwsze ważne działania wokalne. Przygoda z piosenką zaowocowała wyróżnieniem na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Pierwocwiet" w Kijowie, a rok później I-szą nagrodą na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Następnie, dzięki wsparciu rodziców Pani Ola ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu profesor Delfiny Ambroziak.

Już podczas studiów Pani Ola debiutowała na scenie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu w partii Noriny w operze „Don Pasquale”. Z Operą Poznańską odbyła tournee po Niemczech. Z Polską Operą Kameralną Kazimierza Kowalskiego nagrała operę „Don Pasquale”. Występiła także w Teatrze Wielkim oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Brała udział w gościnnych występach w Danii w „Gali Strauss” z Polską Operą Wrocław, a z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych odbyła tournee po Francji.

Ma na koncie uczestnictwo w wielu kursach wokalnych otrzymując dyplomy mistrzowskie od tak znakomitych śpiewaczek jak Renata Scotto czy Katia Riciarelli.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymała statuetkę Złotego Dobosza i wyróżniona została przez Ministra Obrony Narodowej brązowym medalem "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny".

Obecnie Pani Aleksandra współpracuje z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Orkiestrą Koncertową „Victoria”, Salonową Orkiestrą Johanna Sztrausa, Orkiestrą Festiwalową z Krynicy Zdrój, Teatrem „Atlantis”, licznymi agencjami muzycznymi, muzeami, kościołami, Stołeczną Estradą i Filharmonią Świętokrzyską. Jako solistka Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, dała się poznać jako wszechstronna artystka przedstawień z repertuarem od narodowych pieśni i arii, przez muzykę operetkową, musicalową, filmową, a na piosence kończąc. Ponadto posiada w swoim repertuarze arcytrudne arie barokowe na sopran i trąbkę, najpiękniejsze Ave Maria, a od niedawna także recital piosenek Anny German.

Bardzo często koncertuje na estradach całego kraju. Występuje również na scenach Niemiec, Holandii, Belgii, Danii, Francji, Litwy, Białorusi, Ukrainy i USA.

Pani Aleksandra jest przykładem talentu wyrosłego z Ziemi Zduńskowolskiej, reprezentując Nas na scenach krajowych i zagranicznych.

 

Statuetkę ,,Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego” otrzymał

pan Andrzej Jędrasiak

 SPOŁECZNIK, KOMENDANT ZARZĄDU GMINNEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RP W ZAPOLICACH

 

 

Starszy ogniomistrz Andrzej Jędrasiak pracuje zawodowo od 1994 roku. Jest funkcjonariuszem, który wzorowo wypełnia wszystkie powierzone mu czynności, cechując  się sumiennością, rzetelnością oraz dbałością o jakość wykonywanych zadań. W wykonywaniu obowiązków służbowych znaczącą rolę odgrywa jego wieloletnie doświadczenie zawodowe, kreatywność oraz duże zaangażowanie. Cechuje Go wysoka niezawodność jak i oddanie służbie. Znakomicie sprawdza się zarówno w sytuacjach wymagających indywidualnego wysiłku, jak i w pracy zespołowej.

Pan Andrzej od 1998 roku działa w społecznej straży rybackiej powiatu zduńskowolskiego. Czynnie angażuje się także na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej pełniąc Funkcję Naczelnika OSP w Zapolicach, V-ce Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP oraz Komendanta Gminnego w Zapolicach. Jego działania polegają między innymi na współpracy z wójtami, sołtysami  i samorządem gminnym w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. Podczas organizacji Inscenizacji Historycznej Szlakiem Bojowym Strzelców Kaniowskich organizowanych corocznie w miejscowości Strońsko Beleń odpowiedzialny za jednostki OSP, które zapewniają bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Za swoje działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu odznaczony wieloma odznakami i medalami. Najcenniejszym jest Brązowy Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego a wręczony przez Panią Jolantę Chełmińską – Wojewodę Łódzką.

 

 

Statuetkę ,,Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego” otrzymał

pan Roman Królewiak

właściciel FIRMY DOM-SKŁAD ROMAN KRÓLEWIAK SPÓŁKA JAWNA

 

Firma DOM-SKŁAD ROMAN KRÓLEWIAK SPÓŁKA JAWNA jest firmą rodzinną z 30-letnią tradycją. Początkowo prowadzili sklep meblowy w Szadku, w Zduńskiej Woli i w Łasku oraz Skład Drewna w Szadku. Od 2007 r. firma posiada własną stolarnię w Szadku z produkcją elementów z drewna klejonego krajowego i egzotycznego. Na tej podstawie w 2012 roku powstała firma „córka” – Drew-wood prowadzona przez synów właściciela: Pawła i Michała Królewiaków.

W trosce o środowisko i ekonomię firmy wprowadzane są  ekologiczne technologie. Od 20 lat firma korzysta z energii cieplnej pozyskiwanej w 100% z własnych odpadów drzewnych poprodukcyjnych. Dzięki przychylności władz lokalnych w 2009r firma DOM-SKŁAD rozpoczęła  wdrażanie nowego projektu związanego z energią wiatrową. W 2012 r zakończono przedsięwzięcie budowy elektrowni wiatrowej i rozpoczęto wytwarzanie ekologicznej energii elektrycznej.

Firma słynie zarówno z wysokiej jakości produktów z drewna, jak również wyspecjalizowanego personelu, co przekłada się na promocję firmy na rynku polskim i zagranicznym.

Od kilku lat Dom - Skład możemy zobaczyć na corocznej Wystawie Rolno-Przemysłowej w Zduńskiej Woli organizowanej przez Powiat Zduńskowolski. Dwukrotnie firma zajęła I miejsce w kategorii najładniejsze stoisko przemysłowe.

 

 

Statuetkę ,,Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego” otrzymali

Państwo Marianna i Kazimierz Kurowscy

 właściciele firmy ALMAX - FASHION

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Almax-Fashion” w Zduńskiej Woli, którego właścicielami są Marianna i Kazimierz Kurowscy działa na rynku od 1989 roku. Specjalizuje się w produkcji luksusowej odzieży damskiej. Przedsiębiorstwo kieruje swoje wyroby głównie na eksport.

Długi staż w branży pozwolił na uzyskanie dużego doświadczenia i wysokich kwalifikacji zawodowych pracowników. Posiada szczególnie rozwiniętą wzorcownię, na której jest zatrudnionych 15 specjalistów w dziedzinie projektowania, konstrukcji i technologii. Daje to bardzo duże możliwości rozwoju na przyszłość.

Dział projektowo - konstrukcyjny jest "sercem" przedsiębiorstwa, od którego zależy w dużej mierze powodzenie firmy. Przedsiębiorstwo współpracuje z pięcioma firmami zewnętrznymi, zajmującymi się przeszyciami odzieży. W sumie daje to około 200 osób pracujących na sukces firmy "Almax-Fashion".

Tuż po wręczeniu statuetek, nagrodzona Aleksandra Okrasa-Wachowska przeniosła uczestników spotkania w cudowny nastrój, dającym wiele wzruszeń poprzez wykonanie solowego koncertu. Kolejnym punktem wieczoru, również urokliwym, był koncert uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg