naglowek.jpg
 
Aktualności
Zakończyły się Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego
17-08-2015

Zakończyły się Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W bieżącym roku Powiat Zduńskowolski obchodził swoje święto po raz szósty. Dni Powiatu obejmowały uroczystości religijno-patriotyczne, imprezy sportowe i kulturalne, a także akcje społeczne.

 

W programie znalazły się uroczyste msze św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz w bazylice mniejszej, przemówienie Starosty Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika i składanie kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, a  wśród imprez sportowych: Powiatowy Turniej Ulicznej Piłki Koszykowej, podsumowanie Powiatowego Turnieju Szóstek o Puchar Starosty Zduńskowolskiego, Turniej Piłki Nożnej Drużyn Abstynenckich i Środowisk Trzeźwościowych.

 

W części artystycznej w koncercie Trzech Tenorów wystąpili artyści Operetki Poznańskiej, w wykonaniu których usłyszeliśmy brawurowe wykonania „O sole mio”, „Love me tender” oraz wielu innych bardzo popularnych i doskonale znanych szerokiej publiczności utworów. Wielkim uznaniem wśród widzów cieszył się występ zespołu „Leszcze”, który w nowym wcieleniu - z Katarzyną Pakosińską w roli wokalistki  do rozrywkowej klasyki dodał sporą dawkę poczucia humoru.

 

Po raz kolejny imprezie towarzyszył Dzień Dawcy, w ramach którego możliwa była rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, pobieranie krwi i rozdawanie oświadczeń woli, dotyczących przekazania po śmierci organów do przeszczepu. Udało się pozyskać 21 nowych potencjalnych dawców.

 

Jednym z punktów programu tegorocznych Dni Powiatu były działania prowadzone wspólnie ze Zduńskowolskim Szpitalem Powiatowym Sp. z o.o., związane z profilaktyką prozdrowotną. Wiele osób skorzystało z możliwości  pomiaru ciśnienia, badań poziomu glukozy we krwi,  porad lekarskich.

 

Dziękujemy za udział w wydarzeniu, w najbliższą niedzielę 23 sierpnia zapraszamy na Regionalną Wystawę Rolno-Przemysłową.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg