naglowek.jpg
 
Aktualności
Przyjaciele Powiatu Zduńskowolskiego
18-01-2016

Lokalni przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie kultury, nauki i sztuki przybyli do sali widowiskowej zduńskowolskiego PMOS-u na spotkanie noworoczne, podczas którego wręczono statuetki "Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego", dziękując w ten sposób za działanie na rzecz rozwoju i promocji naszego powiatu.

 

Spotkanie stało się również okazją do wręczenia Piotrowi Ciupie, właścicielowi firmy Plastem Odznaki Honorowej "Za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej". Wyróżnienie wręczył Cezary Gabryjączyk, były wiceminister Skarbu Państwa.

 

Specjalną statuetkę – z okazji jubileuszu 15-lecia działalności, otrzymała Telewizja ZW Media. W części artystycznej wydarzenia wystąpili podopieczni Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz Joanna Aleksandrowicz - zduńskowolanka, studentka Studium przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Statuetki „Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego”, wręczane przez Wojciecha Rychlika, Starostę Zduńskowolskiego oraz Janusza Kochelskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Zduńskowolskiego otrzymali:

Pan Andrzej Jerzy Wójcik - właściciel firmy Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.

Firma Izodom 2000 Polska Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku, działa w branży budownictwo i produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych dla budownictwa, zajmuje się produkcją materiałów budowlanych przeznaczonych do budowy domów wysoce energooszczędnych i pasywnych. Rozwiązania oferowane przez firmę były i są doceniane za ich innowacyjność i energooszczędność. Firma prowadzi również badania i prace rozwojowe, współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi instytutami naukowymi. Współpraca ta zaowocowała kilkunastoma patentami i zastrzeżeniami patentowymi. Główne rynki zbytu to praktycznie wszystkie kraje Unii Europejskiej, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Rosja i Ukraina. Największym rynkiem już od 1996 roku są Niemcy, a od 2006 również Francja i Skandynawia.

 

Pan Piotr Ciupa i Pan Tomasz Teodorczyk - właściciele firmy Plastem.

Firma PLASTEM swoją działalność rozpoczęła w 1996 roku, co sprawia, że dziś jest przedsiębiorstwem z ogromnym doświadczeniem oraz doskonałą pozycją na rynku. Jest partnerem światowych producentów tworzyw sztucznych, specjalizuje się w produkcji i dostawach nietypowych części maszyn z tworzyw sztucznych, mających zastosowanie w maszynach w wielu gałęziach przemysłu. Swoim klientom oferuje najwyższą jakość wyrobów, jak również profesjonalną obsługę i pomoc wykwalifikowanego zespołu specjalistów. Na uwagę zasługuje również fakt stosowania przez firmę nowoczesnych automatów numerycznych, które pozwalają produkować detale z dużą dokładnością i powtarzalnością. Firma Plastem otrzymała nagrodę ,,Skrzydła biznesu” i zajęła I miejsce w kategorii: Firma mała, wiarygodna i dynamiczna województwa łódzkiego.

 

Pan Bogusław Klimczak - właściciel firmy P.P.H. Klimeko Bogusław Klimczak.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe „KLIMEKO” rozpoczęło swoją działalność 9 września 1995 r. Pomysł na stworzenie przetwórni mleka bazującej na tradycyjnych i ręcznych metodach produkcji zrodził się podczas pobytu właściciela firmy – Pana Bogusława Klimczaka na praktykach w gospodarstwach ekologicznych na terenie Niemiec, Szwajcarii i Danii. Z założenia miała to być mała firma rodzinna produkująca wysokiej jakości produkty nabiałowe. Początkowo bazując tylko na rynku lokalnym i widząc wzrost zainteresowania tego typu produktami postawił na zwiększenie produkcji i stopniową rozbudowę zakładu. Firma z małego zakładu przerodziła się w prężnie działającą i rozpoznawalną wśród konsumentów markę, która niezmiennie dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości. O jakości produktów świadczą też liczne nagrody. Przez tych dwadzieścia lat nie zmieniło się tylko jedno – metoda produkcji. Produkty są w dalszym ciągu wytwarzane w sposób tradycyjny, bez żadnych sztucznych dodatków do żywności, a większość prac jest wykonywana ręcznie. Produkty są obecnie dostępne na terenie całej Polski.

 

Pan Robert Gajzler - właściciel firmy DeBeRo Zakład Stolarski Robert Gajzler.

Firma DeBeRo powstała w 1995 roku. Od początku działalności zajmuje się produkcją mebli indywidualnie projektowanych dla odbiorców krajowych, jak i zagranicznych. Podstawowym założeniem zakładu jest produkcja wysokiej jakości produktów z wykorzystaniem prestiżowych komponentów i zaawansowanych technologii. Meble DeBeRo uświetniają wnętrza wielu domów, rezydencji, firm, lokali użyteczności publicznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Przez cały okres prowadzenia działalności, firma stosuje dobre praktyki w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, realizuje również różne formy pomocy charytatywnej.

 

Pan Przemysław Andrzejak – Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Pan Przemysław Andrzejak od 2011 roku jest Prezesem Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Ma bezpośredni wpływ na rozwój i aktywizację środowisk biznesowych województwa łódzkiego. Prelegent podczas wielu znaczących konferencji. Poza naszym krajem promuje Polskę oraz województwo łódzkie jako kraj bardzo atrakcyjny i otwarty na nowe inwestycje. Prekursor utworzenia Wojewódzkiego Centrum Przedsiębiorczości w Łodzi. Czynnie wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia w tym: Klaster Budowlany, Klaster „Wyżyna Lotnicza” , Klaster „Gamedev” czy Klaster Logistic. Przyczynił się do utworzenia Łódzkiego i Zduńskowolskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

 

Pani Anna Mroczek – Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Pani Anna Mroczek pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej od momentu jego powstania tj. od 1999 roku. Realizuje między innymi zadania w zakresie pomocy społecznej, działa na rzecz osób niepełnosprawnych, zajmuje się również problematyką związaną z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów uzależnień. Pani dyrektor prowadzi także politykę informacyjną, rozbudowany program szkoleń oraz pomoc udzielaną jednostkom pozarządowym. Jest osobą o ogromnej wrażliwości, otwartą na inicjatywy, a przede wszystkim na zrozumienie trudnych problemów z jakimi boryka się duża część naszego społeczeństwa. W 2014 roku Pani Dyrektor została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za działania na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia. Pani Anna widząc potrzebę powiatu zduńskowolskiego w realizacji działań na rzecz osób niepełnosprawnych udzieliła wsparcia powiatowi, umożliwiając rewitalizację naszych obiektów, dzięki czemu osoby niepełnosprawne z naszego terenu mogą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych w warunkach nowoczesnych i dostosowanych do ich potrzeb.

 

Pani Alicja Chachaj - Prezes Zarządu Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Pani Alicja jest nie tylko Prezesem Fundacji, ale przede wszystkim wolontariuszką, za co została uhonorowana tytułem „Wolontariusza Roku 2012”. Jest również inicjatorką wielu wydarzeń społecznych, niestrudzoną organizatorką biegów i rajdów rowerowych, a także akcji na rzecz dzieci. Od ponad 20 lat jest zaangażowana w sprawy osób niepełnosprawnych, przede wszystkim tych po transplantacji serca. Jej działania na rzecz "Składaków" zostały uhonorowane już w 2008 roku tytułem "Iskra Nadziei". Na co dzień jest szczęśliwą żoną, matką dwojga dorosłych już dzieci, a przede wszystkim – co sama podkreśla – babcią. Na terenie powiatu zduńskowolskiego Pani Alicja propaguje ideę „Tak dla Transplantacji”. Jest to ogólnopolski program Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji. Celem Fundacji jest wsparcie osób po transplantacji, które wracają do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

 

Pani Anna Andrych - poetka.

Pani Anna Andrych jest zduńskowolską poetką, współzałożycielką Klubu Literackiego TOPOLA, działającego od niemal 30 lat. Organizatorką wyjazdowych warsztatów literackich, jurorką w konkursach dla piszących i recytatorów. Zasłużony Działacz Kultury. Pracowała jako kierownik biura Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Od 1999 roku należy do Związku Literatów Polskich. Debiutowała w 1985 roku na łamach „Zielonego Sztandaru”. Prezentowała swoją twórczość na antenach radiowych. Współpracowała z pismem kulturalno-społecznym „Siódma Prowincja” i tygodnikiem „Życie Zduńskiej Woli”. Jej wiersze ukazały się w licznych almanachach i antologiach literackich, również – w prasie polonijnej Kanady, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Anna Andrych jest autorką wierszy miłosnych oraz siedmiu książek poetyckich. Tomik „Do dna” został uznany najciekawszą książką poetycką roku na XIX Międzynarodowym Listopadzie Poetyckim w Poznaniu. W 2015 roku w 30-lecie swej działalności wydała tomik „W oczekiwaniu”.

 

Zduńskowolski Klub Sportowy GATTA.

Historia klubu Gatta Zduńska Wola sięga piłki trawiastej, kiedy to w 1993 roku powstał Ludowy Zespół Sportowy. Rok później zespół przyjął nazwę „Mabudo Suchoczasy”, które następnie przemianowano na "Zakładowy Klub Sportowy Gatta Zduńska Wola", a funkcję trenera przejął Wojciech Sopur. Obecnie klub nosi nazwę Zduńskowolski Klub Sportowy GATTA i występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej od czterech sezonów. Największym sukcesem jest zdobycie Pucharu Polski w roku 2012 i Wicemistrzostwa Polski w Futsalu w sezonie 2014/2015. Na półmetku obecnych rozgrywek zespół ze Zduńskiej Woli zajmuje pierwsze miejsce i awansował do kolejnej fazy Pucharu Polski. Warto dodać, że Zawodnicy Klubu Gatta powoływani są do reprezentacji Polski Futsalu i Piłki Plażowej. 

 

Pan Maciej Przybylski – Prezes Ludowego Klubu Sportowego Amatorzy Zapolice.

Pan Maciej Przybylski pełni funkcję prezesa Ludowego Klubu Sportowego ,,Amatorzy” Zapolice. Swoimi działaniami przyczynia się do rozwoju sportu wśród mieszkańców powiatu zduńskowolskiego. Kierowany przez niego klub prowadzi seniorską drużynę piłki nożnej, która w minionym sezonie awansowała do rozgrywek klasy A. Klub szczególną wagę przywiązuje do pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadząc dwie drużyny grające w ligach młodzieżowych. Pan Maciej aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym regionu, angażując się w organizację wielu imprez jako partner instytucji oraz innych stowarzyszeń z terenu gminy Zapolice. Prezes Klubu Amatorzy poprzez współpracę z wieloma podmiotami, również gospodarczymi aktywnie pozyskuje sojuszników do działań na rzecz lokalnej społeczności.

 

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg