Projekt "Lepsza Przyszłość”
27-11-2017

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli serdecznie zaprasza osoby bezrobotne z terenów wiejskich woj. łódzkiego do wzięcia udziału w projekcie „Lepsza Przyszłość".

Celem projektu jest wzrost poziomu aktywności społecznej oraz zwiększenie szans na zatrudnienie wśród  200 osób (120 kobiet i 80 mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujących wyłącznie tereny wiejskie województwa łódzkiego.

Grupę docelową stanowi 200 osób zamieszkujących wyłącznie tereny wiejskie woj. łódzkiego:

• zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym,
  • niepracujących,
  • osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej,
  • osoby z niepełnosprawnością (w stopni znacznym lub umiarkowanym)
  • osoby zakwalifikowane do III profilu pomocy,
  • osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

W ramach projektu przewidujemy realizację następujących działań:

• 3 miesięczne staże zawodowe oraz stypendium stażowe 1289,92zł brutto
  • szkolenia i kursy podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe, dodatek szkoleniowy 8,54zł brutto/godzinę)
  • indywidualne pośrednictwo pracy,
  • indywidualne poradnictwo zawodowe,
  • indywidualną diagnozę potrzeb i potencjałów uczestników przygotowaną przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów,
  • indywidualne wsparcie psychologiczne, w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych,
  • poradnictwo psychospołeczne, obywatelskie i prawne.

Udział w projekcie Lepsza przyszłość jest bezpłatny, a całość kosztów realizacji (w tym zwrot kosztów dojazdu uczestników oraz wyżywienie) pokrywa Fundacja United Way Polska oraz Krajowe Centrum Pracy sp. z o.o.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dn. 30.11.2017 r. o godz. 9.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli, pok. nr 16. Osoby zainteresowanie udziałem proszone są o wcześniejsze wpisanie się na listę u doradcy klienta- osobiście lub pod nr telefonu 43 823-23-27 w. 265, 264 lub 262.

co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg