Trwa budowa łącznika drogowego z S8. Film
02-07-2018

Trwają prace przy budowie łącznika drogowego pomiędzy drogą wojewódzką nr 482, a drogą ekspresową S8. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu poświęconego temu tematowi.

Dostęp do filmu: https://youtu.be/QSMVTIDDBWE

Realizacja projektu rozpoczęła się w marcu 2016 r. kiedy Powiat Zduńskowolski podpisał z Zarządem Województwa Łódzkiego umowę o dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. W ramach realizacji projektu planuje się zaprojektowanie i wybudowanie 4,3 km nowej drogi powiatowej między węzłem drogi ekspresowej S8 Zduńska Wola Wschód a drogą wojewódzką nr 482 (dotychczasową drogą krajową 12 (14)). Administracyjnie 2,645 km drogi znajdować się będzie na terenie powiatu zduńskowolskiego a 1,655 km na terenie powiatu łaskiego.

W korytarzu budowanej drogi planuje się umieszczenie jezdni, zieleni izolacyjnej, ścieżki rowerowej, chodnika, rowów przydrożnych, oświetlenia drogowego, pasa infrastrukturalnego, przeznaczonego na przyszłą budowę infrastruktury technicznej w zależności od potrzeb (energetyczną, gazową, wodną i kanalizacyjną, kanał teletechniczny). Infrastruktura ta będzie wykonana w ramach odrębnych projektów inwestycyjnych i nie stanowi zakresu aktualnie realizowanych robót.

Projekt realizowany jest przez Powiat Zduńskowolski w partnerstwie z Powiatem Łaskim, Miastem Zduńska Wola, Gminą Zduńska Wola i Gminą Sędziejowice. Budowa dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg