naglowek.jpg
 
Aktualności
Inwestorzy z Chin

Na zaproszenie marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik wziął udział w spotkaniu z delegacją chińskiego miasta Chengdu, stolicy prowincji syczuańskiej. Chińczycy przyjechali do Łodzi w poszukiwaniu terenów inwestycyjnych pod rozbudowę przedsięwzięcia logistycznego, jakim jest bezpośrednie połączenie cargo między Łodzią a Chengdu. Delegacja zawitała także w powiecie zduńskowolskim – goście byli w Wojsławicach i w rejonie Karsznic, oglądając tereny pod potencjalną lokalizację inwestycji logistycznych związanych ze wspomnianym projektem.

Na spotkaniu w siedzibie spółki PKP Cargo w Karsznicach starosta Wojciech Rychlik przedstawił walory obszaru funkcjonalnego w sąsiedztwie magistrali kolejowej i węzła na budowanej drodze ekspresowej S-8: sieć połączeń drogowych i kolejowych oraz centralne położenie Zduńskiej Woli na mapie kraju to nasze ogromne atuty w rozmowach z inwestorami. Należy przypomnieć, że po uzyskaniu dotacji z PO Pomoc Techniczna, przystępujemy do opracowania dokumentacji studyjnej i technicznej dotyczącej zagospodarowania obszaru funkcjonalnego w rejonie Karsznic – celem tych działań jest pobudzenie gospodarki i tworzenie miejsc pracy.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg