naglowek.jpg
 
Aktualności
Zakończenie modernizacji nowej siedziby PUP
17-10-2013

Powiatowy Urząd Pracy przeprowadził się do budynku przy ul. Getta Żydowskiego wiosną tego roku. Obiekt został zmodernizowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz: wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wyremontowano pomieszczenia, wprowadzono udogodnienia dla interesantów (infokioski, tablice multimedialne), zapewniono dostęp dla osób niepełnosprawnych. Modernizację, której koszt wyniósł blisko 960 tysięcy złotych, sfinansowano dzięki środkom z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz dzięki włączeniu zadania do „Programu zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Zduńskowolskiego”, dotowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W trakcie konferencji podsumowującej modernizację, która odbyła się 17 października, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi Jerzy Kaczmarek gratulował władzom samorządowym odważnych decyzji – powiat wyłożył na sfinansowanie prac dostosowawczych blisko 450 tys. zł, poza tym pozyskał środki zewnętrzne. Prezydent Piotr Niedźwiecki przyłączył się do powinszowań mówiąc, że inwestycje powiatowe poprawiają wizerunek Zduńskiej Woli. Starosta Wojciech Rychlik wyraził nadzieję, że w niedługim czasie uda się także zbudować przed urzędem pracy nowy parking. Wyrażano uznanie dla załogi PUP z dyrektorem Witoldem Woźniakowskim na czele, która włożyła wiele wysiłku w przeprowadzkę w trakcie normalnego urzędowania.


Obecnie budynek nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim zapewnia dobre warunki funkcjonowania instytucji, która zajmuje się tak ważną dziedziną, jak rynek pracy.

 

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg