naglowek.jpg
 
Aktualności
Podsumowanie prac termomodernizacyjnych w ZSE i ZSZ nr 1
13-12-2013

Od sierpnia 2008 r. Powiat Zduńskowolski realizował projekt pn. „Termomodernizacja budynków szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe w Zduńskiej Woli”, na który pozyskano dofinansowanie z RPO Województwa Łódzkiego (niemal 3,5 mln zł) i z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (blisko 600 tys. zł) – koszt całości wyniósł nieco ponad 5 mln zł. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych, dachów i stropodachów oraz modernizację instalacji c.o. Osiągnięto kilka ważnych celów: eksploatacja budynków jest bardziej oszczędna i przyjazna środowisku, poprawiły się warunki kształcenia, a także wygląd budynków.


Na uroczystym podsumowaniu projektu w dniu 12 grudnia 2013 r., które odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, starosta Wojciech Rychlik podziękował samorządowi województwa łódzkiego za skierowanie środków na projekty z listy rezerwowej; zaznaczył również, że wiosną przyszłego roku wszystkie szkoły prowadzone przez powiat będą już po termomodernizacji. Obecny na uroczystości marszałek Witold Stępień mówił o budowaniu technicznego potencjału regionu i pogratulował gospodarzom dobrego poziomu szkolnictwa zawodowego. Dyrektor Szkoły Małgorzata Cieślak stwierdziła: „Możemy się teraz brać za inwestycje wewnątrz”; zapewniła, że placówka przygotowuje dobre kadry dla lokalnego rynku pracy.


Na koniec części oficjalnej młodzież z „Mechanika” przedstawiła krótki program artystyczny, nawiązujący do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg