naglowek.jpg
 
Aktualności
XXXVIII sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Na marcowym posiedzeniu radni przyjęli szereg sprawozdań przedłożonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy, także Powiatowy Program Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na lata 2014–2019 oraz informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu zduńskowolskiego za rok 2013.

Niejednomyślnie podjęto uchwałę o dokapitalizowaniu Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. kwotą 510.700 zł na realizację zadania wieloletniego dotyczącego rozbudowy i modernizacji tej placówki – radni PiS wstrzymali się od głosu, gdyż uznali, że nie jest to realna próba zmierzenia się z problemem, jaki stanowi konieczność spełnienia przez szpital wymogów standaryzacji do końca 2016 r.; starosta Wojciech Rychlik stwierdził, że kwota ta jest przeznaczona na sporządzenie dokumentacji, która będzie podstawą do ubiegania się o środki zewnętrzne na inwestycje w rozwój infrastruktury szpitala (na forum rady nie było dyskusji nad tym punktem).

Ważnym krokiem w realizacji projektu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego było zatwierdzenie koncepcji zagospodarowania przestrzennego, sporządzonej po styczniowych warsztatach charrette – partnerskie samorządy będą się starały o zaliczenie przedsięwzięcia do kategorii projektów kluczowych, które w trybie specjalnym otrzymają dofinansowanie z nowej puli pieniędzy unijnych (koncepcja zagospodarowania została już przyjęta przez organy uchwałodawcze uczestników projektu MOF).


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg