naglowek.jpg
 
Aktualności
Ankieta nt. Aktywnej Dolny Rzeki Warty

Szanowni Państwo,

 

W związku  z finalizacją prac nad przygotowaniem Planu Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aktywna Dolina Rzeki Warty, przedstawiamy Państwu koncepcję rozwoju turystyki w oparciu o szlaki turystyczne. Prosimy o zapoznanie się z poniższym materiałem i wyrażenie opinii na ten temat poprzez udział w ankiecie. Ankiety prosimy przesyłać na adres: aktywna_dolina@sieradz.eu lub osobiście złożyć w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli, ul. Złotnickiego 25 – sekretariat Starosty (pok. nr 8) w terminie do 21 października 2014 roku.

 

Plan Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aktywna Dolina Rzeki Warty jest wynikiem wspólnego przedsięwzięcia miast: Sieradz i Zduńska Wola, gmin wiejskich: Zduńska Wola i Zapolice oraz Powiatu Zduńskowolskiego, które zawarły partnerstwo na rzecz rozwoju tego Obszaru. Główną ideą łączącą Partnerów jest stworzenie warunków do rozwoju turystyki, szczególnie turystyki aktywnej, oraz promocja atrakcji regionu w kraju i za granicą. Turystyka jest sektorem gospodarki, który generuje rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Turystyka nie wymaga udziału wąsko wyspecjalizowanej kadry pracowniczej - stwarza miejsca pracy także dla osób bez kwalifikacji i doświadczeń zawodowych. Gwarancją powodzenia rozwoju turystyki na Obszarze Aktywna Dolina Rzeki Warty są tylko zintegrowane działania w sferze przestrzeni i infrastruktury publicznej, a także wspólne projekty kulturalno-edukacyjne i promocyjne. Żadna z gmin tworzących partnerstwo samodzielnie nie dysponuje wystarczającą ilością atrakcji, na bazie których można stworzyć ciekawy program kilkudniowego pobytu turysty. Tylko wspólne i długotrwałe działanie jest gwarantem wykreowania nowych produktów turystycznych oraz marki turystycznej Obszaru.

 

 W celu wypromowania terenu, a także ułatwienia poruszania się turystom na Obszarze Funkcjonalnym Aktywna Dolina Rzeki Warty proponuje się stworzenie nowych szlaków turystycznych.

 

SZLAKI TURYSTYCZNE DLA OBSZARU FUNKCJONALNEGO AKTYWNA DOLINA RZEKI WARTY

 

Po analizie historii, kultury oraz potencjału jakim dysponuje Obszar Funkcjonalny Aktywna Dolina Rzeki Warty, można wyróżnić trzy najważniejsze obszary tematyczne, które są charakterystyczne, a jednocześnie mogą stać się wizytówką tego regionu. Są to: tradycja chorągwi sieradzkiej i walk kampanii wrześniowej, wielokulturowość oraz poprzemysłowy charakter. W konsekwencji można stworzyć trzy szlaki tematyczne:

 

  1. szlak patriotyczny: „Przyłbice i rogatywki”,
  2.  szlak kulturowo-historyczny: „3 kultury/3 religie”,
  3.  szlak kultury poprzemysłowej regionu: „Para buch…”.
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg