naglowek.jpg
 
Aktualności
Brawo IKS "START" !
12-02-2018

Kolejny wygrany mecz zawodników IKS "START"! Gratulujemy! Poniżej relacja, jaką otrzymaliśmy od Klubu.

 

"Podczas piątkowej Powiatowej Gali Sportu wśród nagrodzonych znaleźli się również zawodnicy i trenerzy IKS "START", zarówno sekcji lekkoatletycznej niepełnosprawnych jak tenisa stołowego. Bardzo nas cieszy, że osiągnięcia naszego Klubu zostają dostrzegane, a przez to możemy popularyzować sport wśród niepełnosprawnych zawodników, jak również tenis stołowy.

Z podniosłego nastroju uroczystości trzeba było szybko skoncentrować myśli na sobotni mecz I ligowej drużyny z ZKS Zielona Góra. Mecz ten dla nas był bardzo ważny, gdyż drużyna przeciwników znajduje się tuż przed nami w tabeli I ligi Grupy Południowej Polski. Tak jak przewidywaliśmy, pojedynek obfitował w wiele zwrotów akcji. Po pierwszych grach singlowych wynik był 2 : 2, deble znowu na remis 3 : 3. Na pierwszym stole Grzegorz Janczewski uległ coraz lepiej grającemu liderowi zespołu ZKS Zielona Góra - Kamilowi Nalepie 0 : 3. W tym momencie przegrywaliśmy 3 : 4. Aby osiągnąć zwycięstwo należało wygrać pozostałe trzy partie singlowe. Tomasz Wiśniewski i Marcin Sankowski w wyczerpujących pięciosetowych pojedynkach zwyciężyli swoje mecze i po raz kolejny wielką nadzieję pokładaliśmy w ostatnim pojedynku tego dnia Andrzej Kaczmarek vs Jakub Jankowski.


Uwaga zgromadzonych widzów, którzy mimo trwającego konkursu skoków narciarskich na Olimpiadzie licznie wypełniali trybuny, skupiona była na ostatniej decydującej walce. Każdy zdobyty punkt przez kapitana naszej drużyny był żywiołowo nagradzany brawami. A euforia zapanowała po zwycięstwie 3:1. Mecz zakończył się zwycięstwem 6:4.

Protokół z meczu pod adresem: http://ligi.pzts.pl/mecz/5/28/2743/iks-start-zdunska-wola-zks-zielona-gora/


Po trudach sobotniego meczu ligowego nasi zawodnicy uczestniczyli w niedzielę 11 lutego w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Seniorów odbywających się w Moszczenicy. Grzegorz Janczewski zajął I miejsce, a Marcin Sankowski miejsce II, jednocześnie awansując do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Raszkowie (woj. wielkopolskie) w dniach 2-5 marca 2018 r.

W grach podwójnych I miejsce zajęli Tomasz Wiśniewski i Marcin Sankowski.


W najbliższy czwartek również w Moszczenicy 4. runda w ramach Wojewódzkiego Drużynowego Pucharu Polski - mecz półfinałowy.

Ze sportowym pozdrowieniem

IKS "START"

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
Beznazwy-1.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
och środ. baner.jpg