I CROS DOLINĄ RZEKI WARTY pokonany!
08-10-2018
Załączniki:

Ponad 21 kilometrowy półmaraton crossowy ma swoich zwycięzców. Bieg, ciągnący się wzdłuż malowniczych zakątków powiatu zduńskowolskiego, przyciągnął 85 zawodników.

Trasa biegu, jak relacjonowali biegnący, była bardzo ciekawa, ale zarazem wymagająca.

Jako pierwszy do mety, zorganizowanej na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, dobiegł Jan Wychowałek z czasem 1 godz. 22 m. 30 s. GRATULACJE!

Wyniki pierwszych zawodników przedstawiają się następująco:

MĘŻCZYŹNI (kat. open)
1. Jan Wychowałek – 1 h 22 m. 30 s.
2. Piotr Rosiak – 1 h 23 m. 27 s.
3. Paweł Bułeczka – 1 h 25 m. 23 s

KOBIETY (kat. open)
1. Martyna Balcerzak – 1 h 36 m. 19 s.
2. Anna Zalewska – 1 h. 39 m. 57 s.
3. Anna Kardacka – 1 h. 54 m. 6 s.

POLICJANCI
1. Jakub Resterny -1 h 30 m. 55 s.
2. Marcin Nowak – 1 h. 41 m. 46 s.
3. Ryszard Brejniak – 1 h. 45 m. 23 s.

STRAŻACY
1. Michał Kokot – 1 h 35 m. 54 s.
2. Roman Szmyt – 1 h 48 m. 10 s.
3. Agata Kosecka – 2 h 3 m. 24 s.

Rozgrzewkę przed startem prowadziła Miss Polonia 2017 – Agata Biernat. Na terenie PMOS-u odbyły się także występy taneczne uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli oraz uczniów z Zespołu Szkół w Karsznicach. Obejrzeć można  było również pokazy tańca  zaprezentowane przez wychowanków zduńskowolskiej szkoły Gossip oraz zajęcia z fitnessu poprowadzone przez Family Center Club. W trakcie imprezy prowadzona była także akcja "Test na HCV – prosty krok do zdrowia".

Wszystkie wyniki dostępne są w załączniku.

Przed biegiem głównym, na terenie PMOS-u, kibicowaliśmy najmłodszym biegnącym, którzy do pokonania mieli dystans 500 m.  W biegu dziecięcym wystartowało kilkanaścioro najmłodszych.

WYNIKI:

DZIEWCZYNKI:
1. Małgorzata Cieślik
2. Aleksandra Pawlik
3. Kinga Fraj

CHŁOPCY:
1. Szymon Mewald
2. Karol Kras
3.Kajetan Raj

Organizatorem wydarzenia był Powiat Zduńskowolski w partnerstwie zduńskowolskiego Stowarzyszenia Biegam Bo Lubię. Sponsorem głównym: firma BRUBECK. Miłą niespodziankę dla uczestników biegu przygotował również zduńskowolski radny, pan Konrad Pokora, fundując dla uczestników pączki oraz 3 pyszne torty, w tym 2 dla najmłodszych i 1 na loterię.

Wyżywienie zawodników, w postaci ciepłych zup, zapewniły szkoły powiatowe: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz Zespół Szkół w Karsznicach.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich biegaczy i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację pierwszej edycji Crossu Doliną Rzeki Warty.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg