strzałka do góry
25.04.2017 13:59:18

Finał konkursu o Zduńskiej Woli

IV Konkurs Wiedzy o Mieście Zduńska Wola w roku szkolnym, który zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli został zakończony. Konkurs ma na celu przede wszystkim zainteresowanie młodzieży historią i tym, co dzieje się obecnie w Zduńskiej Woli i powiecie zduńskowolskim.

(fot. W. Rychliński/ P. Płuciennik )

W finale szkół gimnazjalnych w studiu telewizji kablowej Zw Media spotkali się zwycięzcy etapu miejskiego: Michał Grala z Publicznego Gimnazjum nr 2, Jakub PawlikOliwia Szczurkowska z Publicznego Gimnazjum nr 1.

W finale szkół gimnazjalnych konkurs wygrał Jakub Pawlik drugie miejsce zajeła Oliwia Szczurkowska a trzecie Michał Grala

W finale szkół ponadgimnazjalnym rywalizowali Jan GórniakJakub Kowalczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Wielkiego oraz Kamil Karwicki z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli. Ze szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był Jan Górniak. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Kowalczyk, a trzecim Kamil Karwacki.

Finaliści z gimnazjów walczyli o główną nagrodę ufundowaną przez Urząd Miasta Zduńska Wola. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o nagrodę, jaką ufundował powiat zduńskowolski. Dodatkowo dwójka najlepszych pojedzie na wycieczkę do Warszawy ufundowaną przez Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Grzegorza Schreibera. Laureaci którzy uzyskali drugie miejsce otrzymali voucher zakupowy ufundowany przez firmę Ferax na produkty marki Gatta, a także bony od Studia Urody „Agnieszka” i Gabinetu Kosmetycznego „Chwila Urody”. Nagrody za trzecie miejsce ufundował Miejski Dom Kultury, Społeczna Akademia Nauk i Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli.

Finał IV Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola można będzie obejrzeć w telewizji Zw Media dziś, 25 kwietnia i piątek, 28 kwietnia.

mka / źródło: TPZW
Komentarzy: 6