W Elektroniku mają nową ekopracownię [zdjęcia]

jj
Nowoczesną ekopracownię mają do dyspozycji uczniowie uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Jest dostosowana do ćwiczeń laboratoryjnych m.in. z biologii i chemii. W czwartek w elektroniku salę symbolicznie otwarto i przeprowadzono w niej pierwszą lekcję.

Uczniowie zajmowali się w nowej sali izolacją DNA z owoców kiwi. Pod okiem Natalii Górzawskiej, nauczyciela chemii i Sławomira Salamona, nauczyciela biologii, pierwszoklasiści korzystając z nowego wyposażenia sali i odpowiednich odczynników, dosłownie rozkładali owoc na czynniki pierwsze.
To była pierwsza z cyklu lekcji w ramach programu edukacyjnego, jaki prowadzony będzie przez najbliższy rok w Elektroniku. Uczniowie będą mieli 2 godziny co 2 tygodnie. W planie zajęć maja m.in. badanie powietrza, wpływu hałasu na środowiska, profilu glebowego, badanie fizykochemiczne wód powierzchniowych na terenie powiatu zduńskowolskiego, a nawet badanie składu jedzenia czy toksyczności leków.

Ekopracownia w Elektroniku i program edukacyjny są efektem projektu. Szkoła dostała na wyposażenie klasy 40 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z programu ,,Moja wymarzona ekopracownia". Uczniowie mają do dyspozycji m.in. sprzęt do ćwiczeń laboratoryjnych z biologii i chemii, tablicę interaktywną, komputer. Są też nowe meble. Wkładem szkoły był remont klasy za 5 tys. zł.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie