Uczniowie z ZSRCKU w Wojsławicach najlepsi z musztry w województwie łódzkim FOT

mat. ZSRCKU w Wojsławicach
Uczniowie z klas o profilu policyjnym z ZSRCKU w Wojsławicach zajęli pierwsze miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Paradnej w Łodzi. Z innymi reprezentacjami spotkali się w Sieradzu.

Przegląd musztry odbył się w Sieradzu, w ramach współpracy 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia z Kuratorium Oświaty w Łodzi, który był głównym organizatorem przeglądu.
Celem była promocja klas mundurowych, kształtowanie patriotycznych i obywatelskich postaw oraz integracja młodzieży. Do przeglądu przystąpiło 5 trzynastoosobowych drużyn reprezentujących łódzkie szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich było wykonanie przez zespół zestawu 10 zadań sprawdzających umiejętności z zakresu musztry Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Druga konkurencja polegała na wykonaniu 10-minutowego pokazu musztry paradnej. Prezentacje zespołów oceniała komisja konkursowa. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy.

Drużyna z ZSRCKU w Wojsławicach wystąpiła w następującym składzie: dowódca Dawid Matusiak, Kamil Dobiecki, Artur Dobiecki, Milena Michalska, Klaudia Siwiak, Ewa Kulak, Piotr Mielczarek, Karol Leśniewski, Sebastian Golian, Kartolina Astriap, Patrycja Plucińska, Kamila Górska. Układ przygotował opiekun grupy Jarosław Bomba.

W dniach 14-15 czerwca reprezentacja ZSRCKU z Wojsławic będzie reprezentowała Województwo Łódzkie w finale ogólnopolskim w Brzesku, województwo małopolskie.

Filip Chajzer o MBTM

Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto