Nauczyciele w Portugalii [zdjęcia]

wry
Włodzimierz Rychliński
W Portugalii na szkoleniu byli nauczyciele Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli. Teraz dzielili się doświadczeniami.

Siedmioro pracowników Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli zdobywało nowe umiejętności w Portugalii. Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa była dzięki programowi zatytułowanemu "Nauczyciele zdobywają doświadczenie".

Program ,,Nauczyciele zdobywają doświadczenie" sfinansowany został z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej w ramach projektu "Leonardo da Vinci Vetpro". Szkoła w Karsznicach dostała na to blisko 11,5 tys. euro. W miejscowości Barcelos w regionie Porto nauczyciele spędzili tydzień. Uczyli się tam języka portugalskiego, poznawali system kształcenia zawodowego i metody poszerzania wiedzy praktycznej w technikach.
W karsznickej szkole podsumowano projekt. Swoimi umiejętnościami pochwalili się uczniowie klas o profilach hotelarskim i gastronomicznym. Goście obejrzeli też pokaz technik samoobrony i obezwładniania oraz zumby.

Kto musi dopłacić do podatków?