Dziś jest: Środa, 15-7-2020

kierownikdgt@dpsprzatowek.pl

dyrektor@dpsprzatowek.pl

Status prawny

Dom Pomocy Społecznej w Przatówku jest jednostką organizacyjną Powiatu Zduńskowolskiego o zasięgu ponadgminnym. Dom jest placówką stałego pobytu przeznaczoną dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

Decyzją Wojewody Łódzkiego Nr 14/1/08 z dnia 24 września 2008 r. Powiat Zduńskowolski uzyskał stałe pozwolenie, na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Przatówku.

Podstawowe przepisy prawne:

Dom działa na podstawie:

1. ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 511 ze zm.),

2. ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1507 ze zm.),

3. rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 734 ze zm.)

3. ustawy z dnia 27sierpnia 2009r.o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 869, ze zm.),

4. Uchwały Nr XXXIX/55/06 Rady Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 30 czerwca 2006 r. w sprawie nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej w Przatówku (ze zm.).

Organizacja:
Organizację Domu określa Regulamin Organizacyjny Domu Pomocy Społecznej w Przatówku przyjęty Uchwałą Nr V/86/15 Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 23 czerwca 2015 r. (ze zm.).

Położenie Domu:

Dom Pomocy Społecznej położony jest w kompleksie parkowo- leśnym oddalonym od hałasu i ruchliwych dróg. Teren na którym zlokalizowany jest nasz Dom to miejsce otoczone zielenią, oferujące ciszę i spokój oraz dogodne warunki do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu, wyposażone w ławeczki ogrodowe i miejsca na odpoczynek, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nasza placówka przeznaczona jest dla 100 dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców.

W dwukondygnacyjnym budynku wyposażonym w windę, dysponujemy 1, 2 i 3 osobowymi pokojami mieszkalnymi wyposażonymi zgodnie z wymogami standaryzacyjnymi.

W naszym Domu mamy merytorycznie przygotowaną kadrę, pozytywnie nastawioną na rozpoznawanie potrzeb drugiego człowieka. Cechuje nas życzliwość, umiejętność w komunikowaniu się, wrażliwość oraz empatia.

Pokazujemy naszym mieszkańcom dobre i radosne strony życia, wspólnie rozwiązujemy konflikty i problemy, wspieramy ich duchowo, dbamy o pozytywny rozwój osobowości, zachęcamy do udziału w różnych wydarzeniach: spektaklach teatralnych, kinowych, wycieczkach krajoznawczych, koncertach, wystawach, zajęciach z arteterapii, muzykoterapii, psychologicznych, pedagogicznych, czy cyklicznie organizowanych spotkaniach integracyjnych. Każdego dnia służymy naszym mieszkańcom profesjonalną pomocą, tworząc dla każdego z nich indywidualny plan wsparcia. Tworzymy ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę.

Współpracujemy ze stowarzyszeniami i instytucjami samorządowymi, mamy licznych przyjaciół wśród mieszkańców innych DPS- ów i uczestników ŚDS- ów, z którymi bardzo często się integrujemy.

Zapewniamy kompleksową opiekę medyczną, pielęgniarską i rehabilitacyjną.

Warunki przyjęcia do DPS:

Osoba ubiegająca się o przyjęcie do placówki winna zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej właściwego według jej miejsca zamieszkania.

Ośrodek po zgromadzeniu kompletu dokumentów wydaje decyzję kierującą do placówki, następnie dokumenty przekazywane są do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, w którym dyrektor placówki, działając z upoważnienia Starosty wydaje decyzję o umieszczeniu w DPS.

Zapraszamy osoby zainteresowane zamieszkaniem w naszym Domu i ich rodziny do:

- bezpośredniego kontaktu w siedzibie Domu, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00

- kontaktu telefonicznego z kierownictwem placówki lub pracownikami socjalnymi pod nr tel. 43 675 12 29

-kontaktu za pośrednictwem poczty kadry@dpsprzatowek.pl
pracowniksocjalny@dpsprzatowek.pl kierownikdto@dpsprzatowek.pl

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia naszej strony

Bez tytułu.png
polair.jpg