Dziś jest: Wtorek, 11-12-2018
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
20-03-2014

O EDUKACJI W POWIECIE

Powiat zduńskowolski może pochwalić się bogatą i urozmaiconą siecią szkół. Na terenie powiatu działa 20 szkół podstawowych, 11 gimnazjów (w tym 1 społeczne), 4 licea ogólnokształcące, liceum plastyczne, szkoła muzyczna, 4 zespoły szkół zawodowych kształcące m.in. w zawodach z branży elektronicznej, mechanicznej, ekonomicznej, rolniczej, włókienniczej oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym działają szkoły dla dorosłych.

Powiat zduńskowolski jest organem prowadzącym dla 11 szkół (zespołów szkół) i placówek oświatowych. W roku szkolnym 2011/2012 do szkół podległych powiatowi uczęszcza 3412 uczniów, w tym 30 uczniów uczy się w gimnazjum, 1506 uczniów – w liceach ogólnokształcących, 22 w liceum profilowanym, 1017 w technikach, a 228 w zasadniczych szkołach zawodowych. W szkołach specjalnych uczy się 196 uczniów. W szkołach dla dorosłych naukę pobiera 413 słuchaczy. Z zajęć pozalekcyjnych proponowanych przez placówki oświatowo-wychowawcze korzysta obecnie 827 wychowanków. Uczniowie dojeżdżający do szkół ponadgimnazjalnych mogą skorzystać z Bursy Szkolnej lub z internatu przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Ponadto na terenie powiatu działalność edukacyjną prowadzą również niepubliczne szkoły ponadgimnazjalne oraz szkoły wyższe, tj. Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz Społeczna Akademia Nauk Wydział w Zduńskiej Woli.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg