Dziś jest: Poniedziałek, 25-9-2017
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Portal
Sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych z terenu gminy Zapolice, powiat zduńskowolski
27-04-2016

Informacja o realizacji zadania pn. „Sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu
i inwentaryzacji stanu lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych z terenu gminy Zapolice, powiat zduńskowolski”

Powiat Zduńskowolski realizując zadanie pn. „Sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych z terenu gminy Zapolice, powiat Zduńskowolski”, uzyskał dofinansowanie w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wartość ogólna zadania wynosi:  38 983,74 zł

Wysokość  dofinansowania w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi: 19 487,00 zł.

Sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu  dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych z terenu gminy Zapolice umożliwi zgodnie z ustawą o lasach prowadzenie trwale zrównoważonej gospodarki leśnej. Uproszczony plan urządzenia lasu jest  podstawowym dokumentem, według którego właściciele lasów dokonują zabiegów z zakresu hodowli i użytkowania, natomiast na podstawie inwentaryzacji stanu lasu Starosta Zduńskowolski w formie decyzji administracyjnej określi zadania gospodarcze z zakresu gospodarki leśnej.

Powierzchnia lasów objęta opracowaniami wynosi 520,13 ha.

Uproszczone plany urządzenia lasu oraz inwentaryzacja stanu lasu zostały sporządzone na okres 10 lat, tj. od dnia 01.04.2016 r. do dnia 31. 03. 2026 r.

www.zainwestujwekologie.pl

Źródło: Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.