Dziś jest: Poniedziałek, 25-9-2017
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Portal
06-10-2016

Zadanie inwestycyjne pn. "Zakup agregatu prądotwórczego dla potrzeb magazynu przeciwpowodziowego w Powiecie Zduńskowolskim" zostało zrealizowane na podstawie umowy o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi nr 291/ZI/D/2016 w formie dotacji, podpisanej w dniu 06.09.2016 r.

Ogólna wartość projektu: 69 987,00 zł.

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 27 994,00 zł.

Opis zadania: zakup agregatu prądotwórczego na podwoziu, mającego służyć zabezpieczeniu w energię elektryczną w trakcie sytuacji kryzysowych związanych z powodzią, lokalnymi podtopieniami, wichurami i innymi sytuacjami kryzysowymi wywołanymi warunkami atmosferycznymi. Agregat uzupełnił zasoby urządzeń prądotwórczych będących w dyspozycji ochotnicznych i państwowych straży pożarnych, które w trakcie zdarzeń współdziałają z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego. W efekcie wykonania zadania zmniejszone zostało ryzyko zanieczyszczenia środowiska w wyniku przedostania się zanieczyszczeń, rozprzestrzeniających się z wodami powodziowymi do wód i do ziemi.

Więcej informacji nt. działań Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na stronie internetowej: www.zainwestujwekologie.pl