Dziś jest: Środa, 11-12-2019
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Portal
Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej ze środków PFRON
01-02-2017

Pracodawca może ubiegać się o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby niepełnosprawnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli jako osoba bezrobotna bądź poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu do wysokości piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu podpisania umowy.

Warunki ubiegania się i przyznawania środków:

1. O przyznanie zwrotu kosztów może ubiegać się pracodawca, który:

• prowadzi działalność co najmniej 12 miesięcy kalendarzowych,
  • zobowiąże się do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej przez okres co najmniej 36 miesięcy
    w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • nie znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej,
  • w stosunku do którego nie toczy się postępowanie upadłościowe i nie został zgłoszony
    wniosek o jego likwidację
  • nie posiada zaległości w zobowiązaniach wobec PFRON, ZUS, US,

2. Warunkiem ubiegania się o przyznanie środków jest złożenie wniosku Wn-W wraz z wymaganymi załącznikami. W terminie 30 dni od dnia otrzymania kompletnego wniosku , jednak nie wcześniej niż w dniu otrzymania przez Urząd uchwały Rady Powiatu o podziale środków Funduszu, Starosta pisemnie informuje Pracodawcę o sposobie jego rozpatrzenia:

•  w przypadku negatywnego rozpatrzenia sporządza uzasadnienie,
  •  w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wzywa Pracodawcę do negocjacji warunków umowy, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia doręczenia wezwania.

3. Umowę w sprawie przyznania środków PFRON na refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy zawiera się w formie pisemnej, w terminie 14 dni od dnia zakończenia negocjacji.

4. Zakup wyposażenia Pracodawca dokumentuje fakturami VAT, rachunkami lub dowodem zapłaty, z udokumentowanym sposobem płatności, wystawionymi po dniu podpisania umowy. Zwrotowi podlegają w szczególności koszty poniesione przez pracodawcę na zakup środków trwałych stanowiących bezpośrednie wyposażenie stanowiska pracy.

Refundacji nie podlegają koszty poniesione przed dniem podpisania umowy o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej ze środków PFRON.

5. Refundacja zostaje dokonana po złożeniu wniosku w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej, przedstawieniu kopii umowy o pracę zawartej z osobą zatrudnioną na refundowanym stanowisku, orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność tej osoby oraz pod warunkiem wydania przez Państwową Inspekcje Pracy pozytywnej opinii o przystosowaniu do potrzeb wynikających z niepełnosprawności osoby niepełnosprawnej zatrudnionej na wyposażonym stanowisku pracy lub o spełnieniu warunków bezpieczeństwa i higieny pracy na tym stanowisku.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Referatu Instrumentów i Programów Rynku Pracy
Przyjmowanie wniosków i sporządzanie umów: pok.18 tel. (43) 823-23-27 wew. 279