naglowek.jpg
 
Dziś jest: Poniedziałek, 21-10-2019
Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Portal
Aktywna Dolina Rzeki Warty
28-08-2018

 


 

Na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli podsumowano dotychczas przeprowadzone prace w ramach realizacji projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty.

 

Częścią projektu są inwestycje na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Wykonana już modernizacja wewnętrznego układu komunikacji pieszo-jezdnej, budowa parkingu i Miejsca Odpoczynku Rowerzystów składającego się z altany, ławek, stołów, koszy na śmieci i stojaków na rowery.

 

W holu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego utworzony został Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a wnętrze lobby wyremontowano i wyposażono w nowe meble.

 

Kolejny Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej powstał przy ul. Getta Żydowskiego 4a, w siedzibie Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. W tej lokalizacji utworzono również Miejsce Odpoczynku Rowerzystów oraz parking.

Na terenie PMOS przy ul. Dolnej planuje się jeszcze utworzenie wypożyczalni rowerów oraz kijków Nordic Walking. Niebawem ruszą również prace związane z utworzeniem Otwartej Strefy Aktywności składającej się z siłowni zewnętrznej, stolika do gry w szachy i warcaby. Element ten dofinansowany będzie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

W ramach realizacji projektu utworzony i oznakowany zostanie również szlak rowerowy i pieszy o długości niemal 27 km, biegnący z miejscowości Wojsławice przez Zduńską Wolę, Piaski, Strońsko do Zapolic. W ramach przedsięwzięcia planuje się budowę ponad 13 km ciągów pieszo – rowerowych, oznakowanie obiektów i atrakcji turystycznych, utworzenie dwóch Punktów Informacyjnych i ośmiu Miejsc Odpoczynku Rowerzystów na trasie szlaku.

Realizacja projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. kiedy Powiat Zduńskowolski podpisał z Zarządem Województwa Łódzkiego umowę o dofinansowanie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt ma charakter partnerski. Jego liderem jest Powiat Zduńskowolski, a partnerami gminy Zduńska Wola i Zapolice. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Generalnym wykonawcą zamówienia realizowanego w trybie zaprojektuj - wybuduj jest konsorcjum firm składające się z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o., Czartki – Lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o., Piotrków Trybunalski – Partner konsorcjum. Opracowaniem dokumentacji projektowej zajęła się firma: PROWAY z Wrocławia. Nadzór nad realizacją robót w branży drogowej, budowlanej, sanitarnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej pełni firma: Budovia Sp. z o.o. Sp. k. z Łodzi.