Dziś jest: Środa, 17-10-2018
Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Portal
09-11-2017

Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli  realizuje od października 2017 roku projekt pn. „Wyższe kwalifikacje uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych odpowiedzią na potrzeby rynku pracy”  dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w ramach Osi priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, umiejętności, Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe, Poddziałanie XI.3.1 Kształcenie zawodowe.

Celem głównym projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów, dostosowanie kierunków kształcenia i szkolenia zawodowego do regionalnego rynku pracy we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, co w konsekwencji przełoży się na poprawę zdolności do zatrudnienia absolwentów ZSE. Wsparciem zostanie objętych 130 uczniów oraz 9 nauczycieli przedmiotów zawodowych. W ramach pozyskanych środków uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w dodatkowych zajęciach i szkoleniach, m. in.  z produkcji i naprawy pakietów elektronicznych, programowania i eksploatacji sterowników PLC, programowania mikrokontrolerów AVR, administracji sieciowymi systemami operacyjnymi ASSO oraz odbyć staże u pracodawców. Nauczyciele będą mogli skorzystać ze studiów podyplomowych i specjalistycznych szkoleń. W ramach dofinansowania wzbogacone zostanie również wyposażenie pracowni sieci komputerowych, urządzeń elektronicznych oraz pracowni elektronicznej.

Całkowita wartość projektu: 1.851.430,85 zł,

w tym wnioskowane dofinansowanie: 1.666.287,76 zł.

Wkład własny Powiatu Zduńskowolskiego to kwota: 185.143,09 zł

Okres realizacji projektu: 01.10.2017r. – 30.09.2019r.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg