naglowek.jpg
 
Dziś jest: Poniedziałek, 25-1-2021
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Portal
Europejskie inspiracje - szansą na rozwój branży żywnościowej
23-03-2018

Uczniowie, nauczyciele i dyrektor z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach bogatsi o doświadczenia, które zdobyli w Hiszpanii

 

W dniach  03.02.2018 r. do 03.03.2018 r.  19 uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZSRCKU  w Wojsławicach odbywało staże w profesjonalnych restauracjach w Maladze w Hiszpanii w ramach projektu „Europejskie inspiracje - szansą na rozwój branży żywnościowej” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Razem z uczniami byli również nauczyciele (3 osoby) i dyrektor szkoły, którzy uczestniczyli w zajęciach typu  job shadowing.

 

Wszystkim stażom towarzyszyły działania przygotowujące: warsztaty marketingowe, kurs języka hiszpańskiego, pierwsza pomoc przedmedyczna, bezpieczeństwo  za granicą oraz  warsztaty kulturowe.

Projekt ma swoje logo oraz maskotkę, które zostały opracowane przez uczestników. W czasie pobytu w Maladze uczniowie mieszkali u rodzin goszczących. W trakcie tygodnia uczestnicy zdobywali nowe kwalifikacje, poznając surowce i receptury potraw  typowych dla kuchni hiszpańskiej. Podnosili swoje kwalifikacje językowe w zakresie języka angielskiego i hiszpańskiego. W czasie wolnym od zajęć realizowali program kulturowy. Zwiedzili Malagę, Granadę, Sewillę, poznali typowe przekąski hiszpańskie – tapas podczas wieczoru z tapas i flamenco show.

Na swój wyjazd czeka 26 uczniów w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, którzy  odbędą 4- tygodniowy staż w Green Academy Aarhus w Beder w Danii w terminie: 29.04.2018r. – 26.05.2018r. oraz 7 nauczycieli, którzy wyjadą na job shadowing w sierpniu i wrześniu.

Wzrost kompetencji zawodowych uczestników projektu zostanie potwierdzony dokumentami Europass Mobilność oraz ECVET.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg