Dziś jest: Czwartek, 16-8-2018
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Łódzki Akcelerator e-Administracji
14-06-2018

Projekt „Łódzki Akcelerator e-Administracji” o numerze: POWR.02.18.00-00-0003/17 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.

Celem projektu zaproponowanego przez wnioskodawcę Certes Sp. z o.o. i partnerskie JST: Gmina Lututów, Miasto Zduńska Wola, Powiat Zduńskowolski , Gmina Zapolice, Gmina Zduńska Wola jest wzrost jakości i dostępności usług administracyjnych istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej w 5 ww. JST oraz monitorowanie procesu ich świadczenia poprzez wdrażanie w JST rozwiązań poprawiających efektywność zarządzania usługami dziedzinowymi w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami w okresie 01.11.2017 - 30.06.2019 r.

Termin realizacji projektu:

od: 01.11.2017 – 30.06.2019 r.

Wartość projektu:

Wartość projektu: 964 239,74 zł w tym wkład w postaci wynagrodzeń uczestników projektu będących pracownikami Partnerów w kwocie: 151 776,60 zł.

Projekt przyczyni się do osiągnięcia odpowiednich celów POWER PI 11 i cel szczegółowy 4 (doskonalenie jakości oraz monitorowanie procesu świadczenia usług administracyjnych istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej) poprzez:

1. wdrożenie systemu umożliwiającego elektronizację procesu  obsługi podatkowej oraz  zautomatyzowania rozliczeń i poprawę dostępności do informacji o sposobie załatwienia i przebiegu sprawy;

2. podniesienie kompetencji kadr JST (100 os. w tym 67K i 33 M) przez szkolenia z obszarów

1. podatków i opłat lokalnych (w zakresie m.in. obsługi podatkowej, stosowania narzędzi elektronicznych, obsługi klienta, orzecznictwa w procesie świadczenia e-usług w obszarach podatków, opłat lokalnych);

2. zarządzania nieruchomościami (w zakresie orzecznictwa);

3. wdrożenie rozwiązań w JST poprawiających dostęp do usług administracyjnych oraz informacji o lokalach użytkowych i nieruchomościach gruntowych przeznaczonych pod inwestycję w postaci platformy online;

4. elektronizację procesu świadczenia usług przez nowe e-usługi w obszarze podatków i nieruchomości.

Beznazwy-1.jpg
    co gdzie kiedy.jpg