Dziś jest: Wtorek, 25-9-2018
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
06-07-2018

Powiat Zduńskowolski otrzymał dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych w ramach programu rządowego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”,  dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Dzięki dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej nowe książki zostaną zakupione dla bibliotek szkolnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli oraz Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Kwota przyznanego dofinansowania to 24 000 zł (po 12 000 zł na każdą szkołę). Dodatkowo na realizację zadania powiat zduńskowolski przekaże 6 000 zł jako wkład własny.

Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole oraz działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym.

W ubiegłych latach z takiego dofinansowania na zakup nowości wydawniczych skorzystały trzy szkoły, dla których organem prowadzącym jest powiat zduńskowolski: II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli oraz Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylii w Zduńskiej Woli.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg