naglowek.jpg
 
Dziś jest: Sobota, 27-2-2021
Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Portal
Agroturystyka
01-02-2012

Gospodarstwo Agroturystyczne Stadnina Koni Jarosław Wawrzyniak


Góry Prusinowskie 20
98-240 SzadekGospodarstwo Jarosława Wawrzyniaka jest jednym z dwóch na terenie gminy Szadek, które nastawiły się na agroturystykę. Pan Jarosław w Górach Prusinowskich (ok. 8 kilometrów od Szadku, przy trasie na Jeziorsko), prowadzi 10-hektarowe gospodarstwo.

Warto wiedzieć:

• Z Gór Prusinowskich biegnie niebieski szlak turystyczny. Leśny dukt przez Prusinowice do Szadku jest wyjątkowo malowniczy, bo prowadzi przez gęsty, liściasty las. W pobliżu Prusinowic można kierować się w prawo, by dojechać do pięknego pałacu z XIX wieku, otoczonego parkiem.

• Gospodarstwo agroturystyczne w Górach Prusinowskich już wkrótce znajdzie się na mapie Wojewódzkiego Szlaku Konnego. Trwają prace nad ustaleniem ostatecznego przebiegu trasy. Ma liczyć blisko 1.400 km.


• Jarosław Wawrzyniak, Góry Prusinowskie 20, gm. Szadek. 4 miejsca noclegowe w pokojach oraz 20 na polu namiotowym. Gospodarze serwują posiłki kuchni staropolskiej. Dla dzieci plac zabaw.

 

  


Gospodarstwo agroturystyczne
przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Wojsławicach


Wojsławice
98-220 Zduńska Wola

 


Gospodarstwo agroturystyczne przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach- 16 miejsc noclegowych.


 
Gospodarstwo rolno - agroturystyczne
w Zapolicach


ul. Parkowa 7
98-161 Zapolice


 

Gospodarstwo rolno - agroturystyczne w Zapolicach (droga Zapolice - Ptaszkowice) - miejsce na 5 namiotów.

 

  

 

 

Stowarzyszenie Agro Aves


Gajewniki 2
98-220 Zduńska WolaStajnia Gajewniki znajduje się w miejscowości Gajewniki, około 40 km od miasta Łodzi - stolicy województwa łódzkiego.


Stajnia oferuje usługi pensjonatowe dla koni oraz doskonałe zaplecze do treningu sportowego i amatorskiego. Stwarza także wspaniałe warunki wypoczynku dla osób spragnionych ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. Ponad 30 hektarów zieleni, 3 stawy rybne, lasy, w których można odbywać piesze i rowerowe wycieczki zachęcają do odpoczynku i słodkiego lenistwa.


Stajnia Gajewniki to III stajnie murowane. Dwie z nich przeznaczone są dla koni zaprzęgowych i skokowych. Trzecia stajnia to 78 boksów z przeznaczeniem dla koni hodowlanych, pensjonatowych i z wykorzystaniem podczas zawodów organizowanych przez Stajnię.


Ponadto posiadamy krytą ujeżdżalnię oraz rozprężalnię.

Na zewnątrz znajduje się parkur piaskowy.Stajnia Gajewniki to również wiele hektarów łąk przeznaczonych na obszerne ogrodzone padoki, podzielone na stanowiska.


Stajnia Gajewniki to nie tylko konie, organizacja zawodów w skokach przez przeszkody czy powożeniu zaprzęgami. Specjalizujemy się również w organizacji różnego typu imprez, np. wesela, bankiety, komunie, chrzciny, rocznice, zjazdy rodzinne, imprezy okolicznościowe, różnego rodzaju imprezy integracyjne, firmowe, szkolenia, konferencje, studniówki, sylwestra i wszystkie inne uroczystości wedle Państwa życzenia. Dokładniejsze informacje znajdą Państwo na naszej stronie.

 

  

"Na Wyspie" Wiesław Rumpel


Młodawin Górny
98-161 Zapolice


 

"Na Wyspie" Wiesław Rumpel - pole namiotowe.

 

  


Agroland
Tomasz i Henryk Wiesławski


Rembieszów 86
98-160 ZapoliceGospodarstwo agroturystyczne „Agroland” oferuje jazdę konną wierzchem i w zaprzęgu, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.  Swoich sił można spróbować dosiadając pięciu hodowanych tutaj koni.


Właściciel organizuje jazdy w teren, które ze względu na bliskość Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, przebiegają w bardzo malowniczym otoczeniu.  Początkujący jeźdźcy mogą liczyć na naukę jazdy konnej na lonży. Dodatkowo odwiedzający może skorzystać z dobrodziejstw hipoterapii. Oprócz przygody z końmi, gospodarstwo przygotowało łowiska dla miłośników wędkowania. W gospodarstwie znajdują się dwa stawy hodowlane, w których można złowić amura, karpia, szczupaka, tołpygę lub pstrąga. Złowioną rybę można przyrządzić na ognisku lub grillu na terenie gospodarstwa.


W menu gospodarstwa znajdują się także specjały kuchni przyrządzane przez gospodynię – właścicielkę gospodarstwa. Na życzenie klienta przyrządzi ona jajecznicę ze strusiego jaja z kozim mlekiem lub inne dania typowe dla kuchni polskiej.


Po posiłku dzieci wypoczną na placu zabaw lub też zwiedzą mini ZOO, w którym to spotkają strusia, gęsi, kaczki, kury, gołębie, perliczki, kozy.

Gospodarstwo organizuje imprezy okolicznościowe - zabawy taneczne i wesela. Sala przygotowana na około 60-70 osób.


 

 

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg