naglowek.jpg
 
Dziś jest: Sobota, 27-2-2021
Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Portal
Ośrodki kultury
26-09-2019

Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskej Woli 

 

Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

ul. Kilińskiego 17

98-220 Zduńska Wola

tel: 43 823 22 01

kom sekretariat: 500 299 615

kom. księgowość: 501308332

 

strona internetowa: www.pcksr.pl

e-mail: centrum.pieterko@gmail.com

centrum-pieterko@nasze.pl

 

 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Zduńskiej Woli

ul. Dolna 41

98-220 Zduńska Wola

tel: 514 017 231 (nie ma telefonu stacjonarnego)

strona internetowa: www.pcksr.pl

e-mail: schroniskoczekaj@gmail.com

 

 

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Zduńskiej Woli

ul. Dolna 41

98-220 Zduńska Wola

tel: 43 823 24 40

kom: 502 633 279

strona internetowa: www.pcksr.pl

 

Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji jest placówką oświatową działającą przede wszystkim na rzecz dzieci i młodzieży. Przy domu kultury działają zespoły wokalne, muzyczne, ZPiT „Zduńskowolanie", pracownie: plastyczne, informatyczne, sekcje: historyczna, regionalna, gier fabularnych. PCKSiR jest organizatorem wielu imprez plenerowych. Stałe imprezy PMDK to: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki „Pudełko moich marzeń”. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej i Ekologicznej, Wojewódzki Przegląd Twórczości o Tematyce Ekologicznej „O Człowieku – Ziemi – Miłości” w kategorii literackiej, plastycznej i teatralnej, Powiatowe Święto Latawca. Koncerty: „Kolędy i Pastorałki” „Dla Babci i Dziadka” „Dla Mamy i Taty”. „Bajkowy Dzień Dziecka”, „Mikołajkowe cuda” - impreza organizowana dla dzieci z najuboższych rodzin. Placówka ta organizuje szereg konkursów tj. „Kartka na Boże Narodzenie” „Ozdoby Wielkanocne”, Konkurs fotograficzno - filmowy „Uchrońmy nasz świat”. Ponadto wypoczynek zimowy „Zima w mieście” oraz letni w ramach „Wędrującego Artystycznego Lata” dla dzieci ze środowisk wiejskich. PMDK jest członkiem Krajowej Rady Placówek Wychowania Pozaszkolnego.

 

 

Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli


ul. Łaska 12
tel.
+48 43 823 25 92
www.mdk.zdunskawola.pl


Miejski Dom Kultury mieści się w budynku przy ul. Łaskiej 12, który dzieli z Miejską Biblioteką Publiczną. Istotną zmianą w zakresie funkcjonowania instytucji było utworzenie, w lipcu 2008 roku, Filii MDK w Karsznicach.

W wyniku gruntownego remontu budynku, wcześniej funkcjonującego jako Dom Kultury Kolejarz, zduńskowolska kultura uzyskała dodatkową placówkę z jedyną w mieście salą widowiskową spełniającą elementarne warunki organizacji koncertów. Od 2009 roku w MDK rozpoczął funkcjonowanie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykaz grup artystycznych obejmuje zespoły taneczne: ZTN Arabeska, Magnum, Human Dance, Efekt I, Bolero I, II, i III, Ladies Dance, Promenada, Wypas po sampas, Be cool, 3 grupy rytmiki, grupę aerobiku, Teatr Sowa, Teatr Podleśna, zespoły muzyczne: Juniors Jazz Combo, zespół wokalny A'priori, chór Złota Jesień, orkiestrę dętą; w placówce są prowadzone zajęcia plastyczne, wokalne i nauka gry na instrumentach muzycznych; spotykają się tu członkowie Klubu Literackiego Topola i Klubu Fotograficznego. W kalendarzu stałych imprez kulturalnych organizowanych przez MDK są: Zduńskowolski Festiwal Poloneza Studniówkowego, Zduńskowolski Dzień Teatru, Przegląd Kulturalny Przedszkoli „To, co mamy najlepszego”, Turniej Recytatorski „Posłuchaj mnie, mamo”, imprezy plenerowe: Dzień Dziecka, Dni Zduńskiej Woli, Święto Kwiatów, Pożegnanie Wakacji, Sylwester pod gwiazdami.

 


Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku


ul. Widawska 16
98-240 Szadek
tel.
+48 43 821 51 20 


Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury mieści się (od 1991 r.) w zaadaptowanych budynkach po lecznicy weterynaryjnej przy ul. Widawskiej 16, dysponuje 4 pomieszczeniami przeznaczonymi na pracownie i salą widowiskową bez sceny o pow. 120 m2. 28 marca 2008 roku, uchwałą Rady Gminy i Miasta Szadek, placówka otrzymała teren rekreacyjny „Doły” w dzierżawę na okres 12 lat, łączna powierzchnia terenu wraz z zabudowaniami wynosi ok. 2 ha.W czerwcu 2010 r. zakończono inwestycję pn. „Zagospodarowanie terenu i budowa zadaszonego amfiteatru na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Szadku”, powstały: boisko do siatkówki plażowej, boisko do siatkówki i koszykówki o powierzchni poliuretanowej, zadaszony amfiteatr z rozdzielnią prądu oraz plac zabaw dla dzieci. Stałe formy pracy w zespołach i kołach zainteresowań to: koło plastyczne, klub piosenki, nauka gry na instrumentach klawiszowych, kurs języka angielskiego – 3 grupy wiekowe, młodzieżowy zespól teatralny, dziecięcy zespół tańca współczesnego „Iskierki”, młodzieżowy zespół tańca współczesnego „Intruz”, zespół pieśni i tańca „Szadkowiaczki”, Zespół Tańca Sportowego, zajęcia fitness, wokalny zespół seniorów „Wrzos”, kapela podwórkowa „Szadkowiacy”, Klub Seniora, siłownia. Ośrodek prowadzi zorganizowany wypoczynek dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych i letnich. Wstęp na boiska i plac zabaw jest nieograniczony, zgodny z opracowanymi regulaminami korzystania z obiektów. Placówka organizuje cykliczne zadania o zasięgu ponadlokalnym: Galę Kapel Ziemi Łódzkiej, Regionalny Turniej Sołectw, Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Janiny Kowalskiej-Grockiej, konkurs na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Szadkiem i okolicami. MGOK przyczynia się promocji gminy i miasta Szadek poprzez wspieranie różnych wydawnictw, w tym rocznika „Biuletyn Szadkowski”, nagrań płytowych zespołów muzycznych, tomików poezji; uczestniczy w imprezach promujących gminę i miasto Szadek oraz powiat zduńskowolski: w Międzynarodowych Targach Turystycznych „Na styku kultur” w Łodzi, Regionalnej Wystawie Rolno-Przemysłowej w Zduńskiej Woli, Jarmarku Województwa Łódzkiego. Placówka współpracuje z organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami, takimi jak: koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, Towarzystwo Przyjaciół Szadku, Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Szadku, Lokalna Grupa Działania „Podkowa” w Zduńskiej Woli, a także ze szkołami i różnymi instytucjami na terenie gminy i powiatu.

 


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach


ul. Główna 14
98-161 Zapolice
tel.
+48 43 823 19 86
www.gokiszapolice.pl
 


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach dysponuje salą wielofunkcyjną o pow. 155 m², salą bilardową oraz salą komputerową i TV-SAT o pow. 90 m². W Ośrodku działają: dziecięcy zespół wokalny i soliści, teatrzyk ,,Jestem”, koło plastyczne, aerobic dla pań. Placówka prowadzi zajęcia sportowe w zakresie sportu masowego dla młodzieży i dorosłych, a także sportu kwalifikowanego – we współpracy z klubami sportowymi GKS Zapolice, LKS Paprotnia i KS Kalinowa, prowadzących rozgrywki w klasie „B” seniorów, juniorów młodszych i juniorów starszych. Bazą działalności sportowej jest boisko w Zapolicach z płytą pełnowymiarową, boiska przy świetlicach i remizach OSP oraz kompleks boisk przy Ośrodku Kultury – boisko do piłki nożnej, piłki siatkowej plażowej, piłki siatkowej trawiastej, piłki do kosza. GOKiS organizuje bądź współorganizuje imprezy kulturalne i sportowe o zasięgu gminnym, podopieczni placówki uczestniczą w przeglądach i festiwalach piosenki dziecięcej oraz w spotkaniach teatralnych. Prestiżową imprezą są coroczne ,,Dni Gminy Zapolice”, obejmujące uroczystości patriotyczno-religijne, koncerty organowe, inscenizację historyczną walk z września 1939 r. nad rzeką Wartą, której głównym organizatorem jest powiat zduńskowolski. Ośrodek współpracuje z samorządami wsi w zakresie wykorzystania i funkcjonowania bazy świetlic wiejskich. W ramach zawartego porozumienia Ośrodek korzysta w sezonie jesienno-zimowym z sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach.

 

 


Oprócz placówek samorządowych na terenie powiatu działa
Dom Kultury „Lokator” 

ul. Łaska 46
98-220 Zduńska Wola
tel.
+48 43 823 33 28


Dom Kultury "Lokator" który jest agendą Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”; w jego strukturach funkcjonują różne kluby i sekcje: sekcja strzelecka, sekcja piłki siatkowej,  grupy teatralne  „Dziwadło” i „Taki sobie teatr”, klub piosenki, zespoły muzyczne „Cover” i „Bez słów”, modelarnia szkutnicza i lotnicza, Osiedlowy Klub Seniora, sekcja filatelistyczna, Klub Kolekcjonera, Klub Kobiet, Klub Gier Bitewnych, klub wiedzy teatralnej i filmowej. DK „Lokator” prowadzi na osiedlach spółdzielczych akcje rekreacyjno-sportowe: „Lato z Lokatorem”, „Zima z Lokatorem” oraz cykl imprez z okazji Dnia Dziecka, jest także organizatorem Powiatowych Zawodów Szybowców i Motoszybowców Zdalnie Sterowanych. Placówka prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą o charakterze popularnonaukowym i artystycznym.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg