KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI Z DNIA 05.06.2023r.

Uwaga komunikat o wodzie do spożycia

skierowany do odbiorców wody wodociągu publicznego Tymienice miejscowości:

Tymienice, Andrzejów, Annopole Nowe, Izabelów, Izabelów Mały, Korczew, Wiktorów, Wojsławice Kolonia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje,
że w próbkach wody pobranych w dniu 31.05.2023 r. w ramach kontroli wewnętrznej przedsiębiorcy po dotychczasowych działaniach naprawczych z wodociągu publicznego w Tymienicach nie stwierdzono przekroczeń w zakresie przebadanych parametrów mikrobiologicznych.
W zakresie parametrów fizykochemicznych w próbce wody pobranej ze stacji uzdatniania wody w Tymienicach stwierdzono przekroczenie wartości parametrycznej żelaza i mętności, natomiast w próbce wody pobranej z punktu monitoringowego stwierdzono przekroczenie wartości parametrycznej żelaza.

Ponadnormatywna zawartość żelaza i mętności w wodzie może pogarszać wygląd
i smak wody, ale nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych oraz gospodarczych.

Nadal trwają prace naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane
na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zduńskiej Woli