Mobilny punkt pobierania wymazów-zmiana adresu
21-10-2020

Funkcjonujący w Zduńskiej Woli mobilny punkt pobierania wymazów tzw. drive thru, od pacjentów u których jest podejrzenie zakażenia koronawirusem, a także tych, którzy udają się do sanatorium, prowadzony przez Wojewódzką  Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi, zmienił lokalizację i został przeniesiony z ul. Spacerowej na ul. Długą 4, na teren należący do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – punkt znajduje się od strony ul. Lipowej.

Badania wykonywane są wyłącznie na zlecenie lekarza pierwszego kontaktu oraz placówki, do której kuracjusz się udaje. Co ważne, badanie jest bezpłatne.

Po dotarciu do punktu COVID-DRIVE pacjent podchodzi do specjalnego kontenera. Następnie okazuje personelowi medycznemu dowód tożsamości i skierowanie. Jeśli pacjent dojechał samochodem, nie musi z niego wysiadać. Personel dokona pobrania materiału do badań przez okno pojazdu.

Osoby udające się na badanie, proszone są by nie jeść i nie pić minimum na 2 godziny przed pobraniem wymazu. W kolejce obowiązują zasady reżimu sanitarnego tj. odległość pomiędzy osobami to minimum 2 metry, a także obowiązkowe są maseczki.

Obsługa punktu w Zduńskiej Woli jest dostępna 6 dni w tygodniu w godzinach od 13.00 do 17.00 oprócz czwartku, ponieważ w czwartek punkt funkcjonuje w godzinach od 08.00 do 12.00. Dane kontaktowe do punktu drive thru: telefon: 516569924, e-mail: pm4@wsrm.lodz.pl.”

Bez tytułu.png
polair.jpg