Powiatowy Dzień Sołtysa
13-03-2017
Galerie:
Ilość fotografii: 27

Z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa podziękowaliśmy pełniącym ten urząd w naszym powiecie.

Podczas spotkania, zorganizowanego przez Powiat Zduńskowolski w siedzibie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, mieliśmy też sposobność złożyć życzenia z okazji Dnia Kobiet paniom z kół gospodyń wiejskich funkcjonujących na terenie powiatu zduńskowolskiego.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, sołtysów, kół gospodyń wiejskich oraz delegacja węgierska z regionu Edeleny z panem Oskarem Molnarem, Prezydentem Miasta Edelena.

Wszyscy obecni na uroczystości sołtysi otrzymali podziękowania za swoją pracę na rzecz lokalnych społeczności a w sposób szczególny uhonorowaliśmy sołtysów, którzy najdłużej sprawują swój urząd, a są nimi:

- pan Stanisław Moraczyński Sołtys Rembieszowa w Gminie Zapolice.

- pan Grzegorz Szewczyk Sołtys Karczówka w Gminie Szadek,

- pan Jan Tobiasz Sołtys Suchoczasów w Gminie Zduńska Wola

Spotkanie stało się też okazją do podsumowania plebiscytów na Najpopularniejszego Sołtysa Powiatu Zduńskowolskiego oraz na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich przeprowadzonych przez Dziennik Łódzki.

W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Zduńskowolanie, działający przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultrury "Na Pięterku."