naglowek.jpg
 
Aktualności
Bądźmy widoczni na wiosnę !
03-04-2017

Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Zduńskiej Woli mł. insp. Małgorzatą Mączyńską zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu rozdając elementy odblaskowe poprawiające widoczność na drogach.

 

Razem z policjantami przypominamy, że używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych, rowerzystów i motocyklistów jest niezwykle ważne! Po zmroku lub w trudnych warunkach pogodowych piesi oraz rowerzyści ubrani w odzież o spokojnych barwach zauważani są przez kierowców w ostatniej chwili, co stanowi dla nich poważne zagrożenie.

 

Sposobem, by być bardziej widocznym i w porę dostrzeżonym, jest używanie elementów odblaskowych. Znacząco poprawiają one widoczność i mogą uratować życie. Kierowcy o wiele wcześniej są w stanie zauważyć osobę wyposażoną w kamizelkę lub inny element odblaskowy i mieć więcej czasu na odpowiednią reakcję.

 

Nadchodzące ciepłe dni będą sprzyjać przemieszczaniu się rowerami oraz spacerom do późnych godzin wieczornych. Zadbajmy wówczas o bezpieczeństwo własne, a także naszych najbliższych. Wracając do miejsc zamieszkania drogami, na których nie ma oświetlenia pamiętajmy, aby używać kamizelek lub innych elementów odblaskowych.


Używanie odblasków przez wszystkich pieszych i prawidłowe oświetlenie rowerów w obszarze niezabudowanym to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ!

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg