naglowek.jpg
 
Aktualności
Przebudowa ul. Kilińskiego. Podpisanie umowy
13-04-2017

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się przebudowa ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli - na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Szadkowskiej. Przewidywany termin zakończenia prac to przełom lipca i sierpnia bieżącego roku.

 

Dziś w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych - ZUK B.J. Pabich.

 

Zakres prac całego zadania obejmował będzie przebudowę ulicy Kilińskiego na łącznej długości około 570,00 mb. od skrzyżowania z ul. Łódzką do skrzyżowania z ul. Szadkowską - bez samych skrzyżowań. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki z wykonaniem w ich miejscu ciągów pieszo-rowerowych oraz wszystkie istniejące wjazdy do nieruchomości. Wykonane zostanie także dodatkowe odwodnienie korpusu drogi.

 

Wybudowane zostaną zatoki postojowe oraz elementy uspokojenia ruchu – wyniesione przejścia dla pieszych z azylem i wyniesione tarcze skrzyżowania. Kompleksowo wymienione będzie oznakowanie pionowe i poziome.

 

Nadzór inwestorski sprawuje Bogusław Boryna Biuro Projektowe „MULTIDROG - TRASA”, będący jednocześnie autorem projektu technicznego. Zadanie zostanie zrealizowane przez Powiat Zduńskowolski przy udziale finansowym Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Miasta Zduńska Wola.

 

Wniosek o przebudowę tej ulicy znalazł się na 5. pozycji listy rankingowej Wojewody Łódzkiego w „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.”

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg