Przebudowa ul. Kilińskiego. Podpisanie umowy
13-04-2017

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się przebudowa ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli - na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Szadkowskiej. Przewidywany termin zakończenia prac to przełom lipca i sierpnia bieżącego roku.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych - ZUK B.J. Pabich.

Zakres prac całego zadania obejmował będzie przebudowę ulicy Kilińskiego na łącznej długości około 570,00 mb. od skrzyżowania z ul. Łódzką do skrzyżowania z ul. Szadkowską - bez samych skrzyżowań. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki z wykonaniem w ich miejscu ciągów pieszo-rowerowych oraz wszystkie istniejące wjazdy do nieruchomości. Wykonane zostanie także dodatkowe odwodnienie korpusu drogi.

Wybudowane zostaną zatoki postojowe oraz elementy uspokojenia ruchu – wyniesione przejścia dla pieszych z azylem i wyniesione tarcze skrzyżowania. Kompleksowo wymienione będzie oznakowanie pionowe i poziome.

Nadzór inwestorski sprawuje Bogusław Boryna Biuro Projektowe „MULTIDROG - TRASA”, będący jednocześnie autorem projektu technicznego. Zadanie zostanie zrealizowane przez Powiat Zduńskowolski przy udziale finansowym Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Miasta Zduńska Wola.

Wniosek o przebudowę tej ulicy znalazł się na 5. pozycji listy rankingowej Wojewody Łódzkiego w „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.”