I Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli. Bieg charytatywny
18-04-2017

Miesiąc pozostał na przygotowania biegaczom, którzy wystartują w I Piątce Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli. Dziś na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyła się konferencja, między innymi, z udziałem Witolda Stępnia, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Wojciecha Rychlika, Starosty Zduńskowolskiego.

Bieg na dystansie 5 km wystartuje 21 maja o godz. 12.00. W programie także bieg rodzinny, nordic walking i wiele dodatkowych atrakcji. Są jeszcze wolne miejsca, choć jak podkreśla Michał Piotrowicz z Rajsport Active Sieradz, główny organizator biegu, pozostało ich już niewiele.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcyjnych nagród a wszyscy, którzy ukończą bieg, mogą liczyć na pamiątkowe medale.

Ambasadorem biegu jest olimpijczyk Artur Kozłowski. Jednym z partnerów organizacji I Piątki Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli jest Powiat Zduńskowolski. Bieg zrealizowany będzie w ramach Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania idei powstania Centrum Innowacji Biznesowej, które w Zduńskiej Woli funkcjonuje przy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Centrum ma uwzględniać synergię poszczególnych instrumentów wspierających innowacyjność, a pracujący tam doradcy biznesu pełnić będą role przewodników po szeregu projektów, programów, konkursów oraz innych działań adresowanych do przedsiębiorców.