WYŚCIG PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ - 14 lipca (piątek) w godz. 16.15 - 18.55
10-07-2017

W najbliższy piątek tj. 14 lipca br. od godz. 16.15 do godz. 18.55 na terenie powiatu zduńskowolskiego zorganizowany zostanie 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „ PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ – KARTON TOUR”, a dokładnie jego II etap „PO POWIECIE ZDUŃSKOWOLSKIM”.

Start i meta Wyścigu usytuowane będą
na wysokości Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, ul. Złotnickiego 25.

W trakcie Wyścigu kolarze pokonają trasę liczącą 106 km, która składać się będzie z 4 okrążeń i przebiegać zgodnie z poniższą trasą:

• START – kolarze wystartują z ulicy Złotnickiego 25 przy budynku Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, z ulicy Złotnickiego skręcą w lewo w ulicę Kościelną
  • z ulicy Kościelnej wjadą w ulicę Złotą, ulicę Widawską  dalej lasem w kierunku Zapolic
  • w Zapolicach przejadą prosto w kierunku na Widawę przez Pstrokonie (dr. nr 1765) i dalej w kierunku Rembieszowa
  • w Rembieszowie skręcą w lewo na Branicę (dr. nr 4917)
  • w Branicy kierować się będą na Ptaszkowice, następnie na Marżynek (dr. nr 4915)
  • z Marżynka jechać będą w kierunku Paprotni, dalej ulicą Paprocką, gdzie z skręcą w prawo w ulicę Boczną, dalej jadąc ulicą Sokolą i ulicą Łąkową
  • na ulicy Łąkowej skręcą w lewo w ulicę Torfową, z której skręcą w lewo w ulicę Kobusiewicza
  • jechać będą prosto ulicą Kobusiewicza, później skręcając w prawo w ulicę Piwną
  • następnie ulicą Piwną, do zakrętu w lewo (przy sklepie spożywczym) w ulicę Złotnickiego.

Wyścig składał będzie się z I, II i III premii.

Łącznie odbędą się 4 okrążenia na ww. trasie.

W czasie trwania Wyścigu, na jego trasie, wyłączony zostanie ruch. Utrudnienia będą trwały

od godz. 16.15 (start Wyścigu)

do ok. godz. 18.55 (przewidywany koniec).

W Wyścigu weźmie udział około 100 zawodników reprezentujących 19 zespołów m.in. z Białorusi, Niemiec, Łotwy, Mołdawii i Polski.

Głównym organizatorem wydarzenia jest  Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa” z Łasku, a współorganizatorem II etapu – Powiat Zduńskowolski.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z dyrektorem Wyścigu – panem Andrzejem Syską tel. 608 099 695. e-mail: wyścig@vp.pl.

Zachęcamy do wspólnego kibicowania kolarzom, a za zaistniałe utrudnienia w ruchu przepraszamy.