naglowek.jpg
 
Aktualności
Wsparcie terapeutyczne dla dzieci
02-01-2018

Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli rozpoczyna realizację rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

 

Placówka została wyznaczona do tego zadania przez Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika jako wiodący ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu.

 

Na czym polega program „Za życiem”? Jego główny cel to udzielenie wszechstronnego wsparcia terapeutycznego dzieciom i ich rodzicom z terenu całego powiatu zduńskowolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Formą realizacji tego zadania jest podjęcie działań stymulujących rozwój, co ma ogromny wpływ na samodzielność na dalszym etapie życia. Z kolei wsparcie dla rodziców będzie miało formę fachowych informacji na temat problemów rozwojowych ich dzieci oraz możliwości pomocy.

 

W ZSS zostanie powołany zespół specjalistów, którzy na podstawie rozmów z rodzicami, dostarczonych przez nich dokumentów dotyczących dotychczasowych terapii czy leczenia oraz wskazań lekarza pediatry, dobiorą odpowiednie formy zajęć. W zespole tym znajdą się: fizjoterapeuci, logopedzi, psychologowie, specjaliści z zakresu integracji sensorycznej i behawioralnej, terapeuci pedagogiczni oraz inni, w zależności od potrzeb.

 

Programem zostanie objętych 20% dzieci z terenu powiatu zduńskowolskiego, udział dzieci w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

 

Ośrodek będzie udzielał wsparcia przez cały rok, również w wakacje, od poniedziałku do piątku, w miarę potrzeby także w soboty. W najbliższym czasie ruszy nabór dzieci do projektu. Jego realizacja będzie trwać do końca grudnia 2021 roku.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie – pod numerem 43 823 33 99 – lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: sekretariat.zss_zdw@interia.pl.

Założenia programu „Za życiem” można również znaleźć na stronie internetowej: zazyciem.mrpips.gov.pl.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
Beznazwy-1.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg