naglowek.jpg
 
Aktualności
Hufiec Pracy 5-15. „Trzeba tylko chcieć”
10-07-2018

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zakończył realizację programu „Trzeba tylko chcieć”. Od 25 czerwca do 6 lipca młodzież pod okiem kadry wychowawczej Hufca Pracy sprawowała opiekę nad dziećmi biorącymi udział w półkoloniach we wsi Swędzieniejowice i Beleń, organizując m.in. zajęcia plastyczne, rekreacyjno-sportowe oraz konkursy z nagrodami.

 

Zwieńczeniem programu była wycieczka do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie na wystawę PGE Giganty Mocy, zorganizowaną przez współorganizatora półkolonii - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach. Ideą ekspozycji jest ukazanie poprzez zabawę naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną. Ekspozycja PGE Giganty Mocy w sposób interaktywny ukazuje ponadto dzieje powstania bełchatowskiej kopalni i elektrowni oraz najnowszą historię Bełchatowa, pokazaną w kontekście działalności bełchatowskiego zagłębia górniczo-energetycznego.  W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mogli podziwiać rozpościerający się widok na bełchatowską odkrywkę węgla brunatnego oraz kominy i obiekty elektrowni Bełchatów na tarasie widokowym w Żłobnicy.

Celem głównym programu było zapobieganie patologii społecznej wśród dzieci i młodzieży poprzez aktyny wypoczynek, w trakcie intensywnych prac polowych rodziców bądź opiekunów, zaktywizowanie uczestników OHP do działań na rzecz innych oraz wykształcenie w nich umiejętności podejmowania działań i odpowiedzialności za ich realizację.

Tekst i zdjęcia: Kadra Hufca Pracy

Uczestnicy wycieczki do Bełchatowa

 

Młodzież podczas zwiedzania wystawy

Poznawanie historii powstania bełchatowskiej kopalni i elektrowni za pomocą audioprzewodników

Na tarasie widokowym w Żłobnicy

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg