POST MORTEM – Roman Tomaszewski
29-11-2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli serdecznie zaprasza na film autorstwa Dawida Wojtysiaka „POST MORTEM – Roman Tomaszewski”. Projekcja odbędzie się w Czytelni, 3 grudnia o godz. 16.00, ul. Łaska 12. Prowadzenie: Anna Andrych.

Wstęp wolny.

Roman Tomaszewski przez całe życie związany był ze sztuką i działaniem na rzecz rozwoju kultury. Na swoim koncie miał 7 książek poetyckich oraz wiele publikacji w wydawnictwach literackich, czasopismach i gazetach. Był autorem wielu prac plastycznych. Przez niemal 30 lat związany z Domem Kultury Lokator, gdzie pracował jako instruktor. Roman Tomaszewski był osobą silnie związaną ze Zduńską Wolą, poświęcił jej wiele swoich obrazów. Współzałożyciel Klubu Literackiego „Topola”, założyciel Klubu Literackiego „Bez Aureoli”. Były członek Związku Literatów Polskich, za swoją działalność artystyczną otrzymał odznakę „Zasłużony działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury, a także przez Powiat zduńskowolski i Miasto „Zasłużony dla Powiatu Zduńskowolskiego” oraz „Zasłużony dla Miasta Zduńska Wola”.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg