naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli.“Bezkonfliktowa komunikacja”
13-02-2019

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli rozpoczął realizację autorskiego programu „Bezkonfliktowa komunikacja”. Głównym celem programu jest kształtowanie w młodzieży pozytywnych relacji międzyludzkich, m.in. poprzez zapoznawanie jej z różnicami w spostrzeganiu, czynnikami zewnętrznymi zakłócającymi komunikację.

 

W pierwszym dniu ferii młodzież zapoznała się z podstawowymi pojęciami z zakresu języka migowego, oraz z wybranymi problemami środowiska niesłyszących. Wprowadzenia do tematyki programu dokonał Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak. Na zaproszenie Kadry Hufca Pracy warsztaty z języka migowego przeprowadziła Aneta Kuśmider – Pedagog Specjalny. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się nauka posługiwania się polskim alfabetem palcowym – a w tym odczytywanie i prezentowanie podstawowych znaków pojęciowych języka migowego.

W trakcie zajęć młodzież zapoznała się z pojęciem „Kultury Głuchych”, stereotypami na temat ludzi niesłyszących. Dowiedziała się także, jakie znaczenie w codziennym życiu zarówno dla osób niesłyszących jak i słyszących ma dobra znajomość języka migowego. Dzięki miłej i wesołej atmosferze zajęcia były samą przyjemnością, co sprzyjało nabywaniu nowej wiedzy. Prowadząca warsztaty nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą, potrafiła zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet mało aktywnych i nieśmiałych. Uczniowie byli zaangażowani, chętnie wypowiadali się i zadawali pytania. Młodzież wyraziła chęć udziału w kolejnych warsztatach, oceniając czas poświęcony na naukę języka migowego jako efektywnie wykorzystany.

 

Tekst: Joanna Siemińska

Zdjęcia: Barbara Nowak

 

Młodzież podczas zapoznawania się z polskim alfabetem palcowym

 

Zapoznanie młodzieży z podstawowymi pojęciami z zakresu języka migowego przez Anetę Kumider – Pedagoga Specjalnego

Wprowadzenie do tematyki zajęć przez Komendanta Hufca Pracy Romualda Krystyniaka

Młodzież w trakcie migania

Uczestnicy warsztatów, Kadra Hufca Pracy, Pedagog Specjalny Aneta Kuśmider.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg